AMD Ryzen 5 5600X için anakart tavsiyesi

Bütçe
4000TL
@Blub 5600X için konuşursak, 1640 TL'ye alabileceğiniz MSI B550M Pro-VDH ile X570 Unify arasındaki performans farkı çok da gözlemlenebilir olmayacaktır. Gerisi bütçe, piyasa ve beklenti ile alakalı.

Yerinizde olsam ASUS TUF B550 Pro anakart alırdım şu an 2500 TL civarına güzel kampanyalar var üzerini ekran kartına verirdim. ASUS TUF serisi Ryzen işlemciler ile daha iyi ve stabil MSI anakartların bazı sorunları var. Örnek UEFI desteği olmayan eski ekran kartıın varsa BIOS görüntü vermiyor ayrıca BIOS'tan securty boot u açamıyorsun bu durumda Valorant gibi oyunlarda sorun oluyor.

Asus Tuf serisi Anakartların vrm leri vede işlemciye elektrik sağlayan digi vrm kontrolcüsü daha stabil msi anakartlara göre.Asus b450 pro anakartım vardı msi x570s Tomahawk aldım gen4 samsung 980 pro ssd için bütün bileşenler aynı olmasına rağmen Asus b450 tuf pro anakartım bileşenleri daha stabil ve hızlı çalıştırıyordu bizzat deneyerek öğrendim.Anakartta Asus dan vazgeçmeyin derim.

İki anakartıda önermem Asus b550 pro alın üste artan parayı ekran kartına yada işlemciye harcayın banada dua edin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı