Ryzen 5 5600X için anakart tavsiyesi

Bütçe
1000
Ben sadece öneride bulunuyorum . 1000 TL daha verip 5800x almaya da değer. 2 bin verip 5900x almaya da. Aynı fiyat olsaydı 5600X derdim tabiki ama 350 TL az bir para değil. Bir nebze de olsa daha iyi bir soğutucuyla geliyor.
Yok orasını anladım zaten =) Herkes fikir belirtmekte özgür. Ben sadece arkadaşın az çok bütçesini tahmin ederek tavsiyede bulunuyorum aynı sizin gibi. Evet 350 TL az bir fark değil çoğu kişiye göre ama ben yine de aradaki farka değer diyorum ortalama bir kullanıcıyı düşünerek. 2000 TL fark verip 5900X al desem işte o zaman saçma olurdu =)

Arkadaşlar teşekkür ederim Ryzen 1600'den sonra 5600X aldım. Şimdi B550 alacağım en son ekran kartıda 3-4 ay sonra alırım :)
Ekran kartı konusunda biraz işiniz zor 3-4 aya fiyatların inmesi imkansıza yakın bir şey şuan. 3060ti güzel olurdu bu sisteme, ya da denk gelirse 3070, ama dediğim gibi ekran kartları şuan için anca hayal.

Yok orasını anladım zaten =) Herkes fikir belirtmekte özgür. Ben sadece arkadaşın az çok bütçesini tahmin ederek tavsiyede bulunuyorum aynı sizin gibi. Evet 350 TL az bir fark değil çoğu kişiye göre ama ben yine de aradaki farka değer diyorum ortalama bir kullanıcıyı düşünerek. 2000 TL fark verip 5900X al desem işte o zaman saçma olurdu =)

Ekran kartı konusunda biraz işiniz zor 3-4 aya fiyatların inmesi imkansıza yakın bir şey şuan. 3060ti güzel olurdu bu sisteme, ya da denk gelirse 3070, ama dediğim gibi ekran kartları şuan için anca hayal.
Peki bu yeni sisteme 970 gtx idare eder değil mi?

970 gtx yıllanan bir şarap gibi benim gözümde hep =)

Evet absürt duracaktır ama şimdilik sizi idare eder.
Aynen hocam 970 çok hoşuma giden bir kart oldu onu asla unutmayacağım =) yıllar sonra iyi bir sistem dizdiğimi düşünüyorum umarım beni yarı yolda bırakmaz yorumlarınız ve yardımınız içinde çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı