AMD Ryzen 5 5600X için termal macun önerisi

Stok soğutucuyla kullanacaksan stok soğutucudaki termal macun yeterli, yeni almana gerek yok.

Farklı bir soğutucuyla kullanacaksan onun içerisindeki macunla kullanabilirsin.

Almak istiyorum diyorsan thermal grizzly kryonaut alabilirsin ama 1 gram olduğundan dolayı 1 kullanımlık sayılabilir. Daha çok kullanayım dersen MasterGel Pro veya MasterGel maker bakabilirsin.

Sıvı soğutucu alacağım onun içinden macun çıkıyor mu? Kusura bakmayın ilk defa bilgisayar topladım da pek bilmiyorum.

MX-4 sürerek ayıp etme derken? Piyasada alabileceğiniz hem uygun fiyatlı hem de kaliteli macunlardan bir tanesi. Biri Mercedes öteki Tata gibi konuşmuşsunuz ama alakası yok.

Aralarında çok fark yok ama bütçesi varken thermal grizzly alması daha iyi olur demek istedim yanlış anladınız herhalde.

Thermal Grizzly al o işlemciye MX-4 sürerek ayıp etme 🙃

Haklısın boşta 28 derece çok ayıp ediyorum işlemcime.
Sıvı soğutucu alacağım onun içinden macun çıkıyor mu? Kusura bakmayın ilk defa bilgisayar topladım da pek bilmiyorum.

Çoğu soğutucunun yanında macun geliyor zaten 1-2 kullanımlık. Mesela Arctic soğutucularından genelde MX-4 çıkıyor. Soğutucu alıyorsanız macuna ayrı para vermenize muhtemelen gerek kalmaz.

Geri
Yukarı