Ryzen 5 5600X için anakart ve termal macun önerisi

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Biraz önce Ryzen 5 5600X aldım. Şimdi sıra uyumlu anakart ve termal macunda.
Sistemim altta. Uyumsuz gördüğünüz parça varsa, belirtirseniz sevinirim :)
Not: Anakartım uyumlu değil diye biliyorum. Uyumluysa (tak çalıştır yani) hiç güncellemeyeyim.

Anakart: MSI B350 Tomahawk Arctic AMD B350 Soket AM4 DDR4 3200(OC)
İşlemci Fanı: Thermaltake CONTAC SILENT 12
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X 3.60/4.00 GHz 16 MB cache soket AM4
Ekran kartı: MSI NVIDIA geforce® GTX 1070 Ti Armor 8 GB 256-BIT GDDR5 PCI Express X16 3.0
SSD: Samsung 970 EVO NVMe 250GB 3400MB-1500MB/s M.2 SSD (MZ-V7E250bw)
RAM: Ballistix Sport lt 2x8 16 GB DDR4 2666MHz udımm srx8 CL16 1.2v PSU:700W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart uyumsuz:

Anakart konusunda fazla uçmayayım derseniz B450 Tomahawk alabilirsiniz. BIOS güncellemesi gerekecektir. Bence termal macun yerine şu güçlü soğutuculardan birini alın. Yanında +10 W/mk macun geliyor.

Anakartınız işlemcinizi desteklemiyor. En az B450 chipset bir anakart tercih etmeniz lazım. O işlemciye B550 chipset bir anakart tercih etmeniz daha iyi olur.

Siparişimi iptal ettim.
Dedim boş ver bunu alsam şimdi daha çok şey için ekstra masraf çıkacak.
Onun yerine annem koltukları yenilemek istiyordu bayağıdır onu yapsın mutlu olsun kadın vatanı kurtarmış gibi hissediyorum ama içimde bir burukluk da var :)
Herkese teşekkürler cevaplar için.
Konuyu açarken yazım yanlışı yapmışsın diye beni banlayan moda bile kendi konuma yazamadım yapmayın şöyle şeyler lütfen.

Artı -1 Eksi
Siparişimi iptal ettim.
Dedim boş ver bunu alsam şimdi daha çok şey için ekstra masraf çıkacak.
Onun yerine annem koltukları yenilemek istiyordu bayağıdır onu yapsın mutlu olsun kadın vatanı kurtarmış gibi hissediyorum ama içimde bir burukluk da var :)
Herkese teşekkürler cevaplar için.
Konuyu açarken yazım yanlışı yapmışsın diye beni banlayan moda bile kendi konuma yazamadım yapmayın şöyle şeyler lütfen.
Bu güzel davranışın için seni tebrik ederim.

👏

Yeni konular

Geri
Yukarı