Çözüldü AMD Ryzen 5 Pro 3400G pro ibaresi ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu işlemcide Pro ibaresi ne anlama geliyor? Ayrıca APU için iyi bir işlemci mi? Sonradan ekran kartı takacağım. 8x2 3000 MHz RAM ile nasıl olur? Ekran kartı için 2000 TL bütçem var.

Çözüm
Çarpan kilidi açık değil. Güvenlik açısından geliştirmeler yapılarak daha çok iş bilgisayarları için üretilen işlemciler diyebiliriz kısaca.
Ekran kartı alınca da bütçe azalacak gene işlemciden kısacak. Ne anlamı var ki?

Evet haklısın 1 ay dişini sıkıp 3100-3300X-3600 gibi işlemciler almak yerine 3400G Pro alsın. Eminim 2000 liralık ekran kartını o işlemciye takınca çok mutlu olur. Senin gibi bir kral varken ben niye öneri veriyorum insanlara tüü utandım cehaletimden.

Daha ciddi bir cevap istiyorsan evet beklemek mantıksız, ama ne kadar bekleneceği net değil. 2000 TL bütçem var demiş ekran kartı için. 2000 bütçe demek 1660S demek kafadan. Birkaç ay ucuz bir ekran kartı ve 8 GB tek çubuk RAM ile idare edilebilir. Hatta 1660S alıp yine 8 GB RAM ile idare edilebilir. Sistemde değiştirmeyi ya da kurtulmayı düşündüğünüz parçaları sıfır almak mantıksız. (Burada G serisi işlemcinin içindeki dahili GPU israfa dönüşecek ekran kartı takıldığı an.)

Ben imzamdaki sistemi toplarken ikinci el R3 1300X aldım. Planlarım başkaydı bu işlemciyi kullanmayı düşünüyordum fakat sevmedim, sattım. İkinci el aldığım için bir kuruş bile zarar etmedim ve aylarca bu işlemci ile ben derslerimi izledim bilgisayarda günlük her işimi hallettim, ufak tefek oyunlar oynadım..

Bütçeniz kısıtlıysa sonradan parçaları güzelleştirmeyi düşünüyorsanız ikinci elde fırsat kovalayacaksınız, imkanları zorlayacaksınız. Bunları yapmaya üşeniyorsanız bana gülücük atarsınız ancak böyle.

Son düzenleme:
Ekran kartı alınca da bütçe azalacak gene işlemciden kısacak. Ne anlamı var ki?

Sırf bunu alıp 1317 TL vereceğine,

Bütçeyi 1446 TL'ye çıkartıp şu ikisini alabilir mesela hem işlemci daha güçlü olur hem ekran kartı.

Ryzen 3 2200G, Ryzen 3 3200G gibi işlemciler alınabilir bence ama Ryzen 5 3400G'nün parasını haketmediğini düşünüyorum az daha koyup bunlar alınabilirken.

Kurumsal ve daha iyi silikona sahip APU'lar. Oyun için işinize yaramaz, normal 3400G alın. Çarpan kilidi de kapalı. Bu arada 3400G almak yerine de GT 710 gibi ikinci el bir ekran kartı alıp daha iyi bir işlemci alın, mesela 3100.

Aslında 5 3600 alıp yanında RX5500 XT alacaktım 8 GB olanı. Bunun yanına da bunu alacaktım. Bu işlemci yerine bu fiyat ve altında başka bir APU önerir misiniz?

Aslında 5 3600 alıp yanında RX5500 XT alacaktım 8 GB olanı. Bunun yanına da bunu alacaktım. Bu işlemci yerine bu fiyat ve altında başka bir APU önerir misiniz?
3200G alabilirsiniz. 5500 XT alabilecekken yanına neden 3400G APU alasınız ki? GPU bozulur diyorsanız, 1.6 gibi hayvani değerlerde voltaj vermezseniz veya üstüne 1 sürahi dolusu su dökmezseniz bozulmaz.

3200G alabilirsiniz. 5500 XT alabilecekken yanına neden 3400G APU alasınız ki? GPU bozulur diyorsanız, 1.6 gibi hayvani değerlerde voltaj vermezseniz veya üstüne 1 sürahi dolusu su dökmezseniz bozulmaz.

Tabii ki hayır. Sadece Ryzen 3 APU'ların 5500'ü tam besleyemeyeceği görüşündeydim. Zaten 3200G'yi seviyorum ama Total'de 7000 TL'ye toplayacağım sistemde 3200G ne kadar mantıklı olur bilemedim. İleri de 4000 serisi bir g ibaresi olmayan 9C 16Tli bir işlemci alabilirimde.

Tabii ki hayır. Sadece Ryzen 3 APU'ların 5500'ü tam besleyemeyeceği görüşündeydim. Zaten 3200G'yi seviyorum ama Total'de 7000 TL'ye toplayacağım sistemde 3200G ne kadar mantıklı olur bilemedim. İleri de 4000 serisi bir g ibaresi olmayan 9C 16Tli bir işlemci alabilirimde.
R5 3600 ve 5500 XT alın lütfen. APU'ları ekran kartı beslemede iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı