AMD Ryzen 5600X OC değerleri

Hwinfo sensors ten bak burdan hiçbir şey anlayamıyorum.

Eki Görüntüle 1433330
Böyle.
1656331908634.png

Yani değerler normal mi görünüyor? Anormallik var mı?
Klasik 5600x EDC Throttle yiyor ama bunda yapabileceğimiz hiçbir şey yok :D
Yani kısacası 100Amperden fazla alamıyor EDC olarak. Alabilse daha fazla boostlayabilir kendini ama AMD fabrika çıkışlı olarak 100A'ya limitlendirmiş ve bunu arttıramıyoruz.

Bu arada CPU-Z benchmarkı sırasında, multi testinde bütün çekirdekler 4500 MHz, single testinde 1 ve 2 numaralı çekirdeklerin 4725 ve diğerlerinin 3670 MHz çalıştığını HWinfo programı sayesinde öğrendim. HWMonitör'de hız değerleri bench esnasında donuyordu.

Bu değerler beklediğimiz değerler mi? Normalde mouse oynatsam bile bazı çekirdekler 4850 görüyor.

Bu arada CPU-Z benchmarkı sırasında, multi testinde bütün çekirdekler 4500 MHz, single testinde 1 ve 2 numaralı çekirdeklerin 4725 ve diğerlerinin 3670 MHz çalıştığını HWinfo programı sayesinde öğrendim. HWMonitör'de hız değerleri bench esnasında donuyordu.

Bu değerler beklediğimiz değerler mi? Normalde mouse oynatsam bile bazı çekirdekler 4850 görüyor.
Cpu-Z tekli çekirdek testinde tüm çekirdekleri teker teker bakıyor zaten. Diğer çekirdeklerin düşük frekans olması gayet doğal. Dediğim gibi Curve optimizer yaparak daha da iyileştirebilirsin all core performansını ama baya uğraşman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı