Ahmet KüpeLi

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem toplamak istiyorum, yorum yapacak olan arkadaşlarımın teknik bilgisi dogrultusunda parça parça sistemimi toplamayı düşünüyorum.

Anakart konusunda çekimser kaldım. İşlemci olarak AMD Ryzen 7 1800X veya AMD Ryzen 7 1700X düşünüyorum.

Anakart olarak aşagıdaki anakartlardan birini önermenizi veya daha iyi olabilceğini düşündügünüz farklı bir anakart önermenizi rica ediyorum.

kıyas 1.jpg

kıyas 2.jpg

Linkler:

1. Asus X370-Pro Prime 2666 Mhz AM4+ ATX

2. Asus X370 ROG Crosshair VI Hero 3200 Mhz(OC) AM4+ ATX

3. Gigabyte X370 Aorus Gaming 5 3200 Mhz(OC) AM4+ ATX

4. MSI X370 Gaming Pro Carbon 2400 MHz AM4+ATX

5. MSI X370 Krait Gaming 3200 Mhz(OC) AM4+ ATX

6. Gigabyte AX370-Gaming K5 3200 Mhz(OC) AM4+ ATX

7. Farklı bir anakart?

İlginiz için şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten çok kararsızım ve sadece iki arkadaşım yardımcı oldu bu konu hakkında. Daha çok ilgi olmasını bekliyorum sonuçta bir defa alıp dizicem yıllarca götürcek.

Hocam X370 Pro Carbon F/P olarak en iyisi diye düşünüyorum. Aslında bu seçtiğiniz tüm anakartlar sizi performans açısından tatmin eder. Ama ben olsam Pro Carbon alırdım.

@brkdnmz Evet OC yapılcak ama arkadaşında belirttigi gibi işlemci için x370 anakartllar kullanılabiliyor.
Sizlerin kararları dogrultusunda sinerjiden anakartı almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı