AMD RYZEN 7 3700X Sürekli Turbo Frekans’da Çalışıyor

karetekit

Hectopat
Merhabalar resimde gördüğünüz üzere işlemcinin çektiği voltaj bu overclock yapılmadı. Sistem yük altında değilken 60 - 65 hatta 78 dereceleri gördüm. Anakart MSI B450 GAMING Plus sıvı soğutucum Cooler Master Masterliquid 240. BIOS güncelledim ama hala aynı masaüstünde fare sürekli donuyor yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarı kapat desem bile monitör kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor.

7F9D4BF8-AB32-453D-A736-730B986C6091.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırası ile Güç ve uyku ayarları, ek güç ayarları, plan ayarlarını değiştir, gelişmiş güç ayarlarını değiştir, işlemci güç yönetimi, en düşük işlemci durumunu kontrol edin. %100 ise düşürün. Voltaj çok yüksek onu düşürün. Ben R5 2600x'i 1.29325 Voltaj ile 3.9 GHz'de sabit kullanıyorum. Deneye deneye bulursunuz doğru voltajı. Ayrıca Ramlerin 2133MHz olarak çalıştığı gözüküyor. A-XMP açarsanız kendi standartında çalışacaktır.

Voltajı nasıl düşüreceğim? bana detaylı bilgi verir misiniz lütfen sadece cpu core voltage ile mi oynamam gerekli ? Ve nasıl yapmam gerek sırasıyla söyler misiniz

MSI'ın Dragon Center yazılımını yükle. Oradan ayarlardan Scenario kısmını "Silent"'a al. Sorun düzelir. Oyun açmadan önce de "Extreme Performance"'a alırsın. Öyle takılırsın. Bende de aynı sorun vardı, bu şekilde düzelttim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı