AMD Ryzen 7 3700X yüksek derecede çalışıyor

Ben de AMD Ryzen 7 3700X kullanıcısıyım aynı sorunu yaşıyorum. Yük altında 80'i geçiyor ama hiçbir şekilde oyun performansımı etkilemiyor. Şahsen ben kasa değişikliği ve sıvı soğutucuya geçmeyi planlıyorum. Bütçen varsa sıvı soğutucuyu düşünebilirsin.

Ben de AMD Ryzen 7 3700X kullanıcısıyım aynı sorunu yaşıyorum. Yük altında 80'i geçiyor ama hiçbir şekilde oyun performansımı etkilemiyor. Şahsen ben kasa değişikliği ve sıvı soğutucuya geçmeyi planlıyorum. Bütçen varsa sıvı soğutucuyu düşünebilirsin.

Sağol kardeş öyle yapıcam yeni sistem borcu bitsin ondan sonra geçcem.
Bir ara sahte AMD Ryzen stok soğutucularının üretildiğini duymuştum. İnternetten farklarını bir' araştır sahteyle gerçeği.

Hepsiburada aldım sahte çıkması bence.

Sorun çözdüm galiba sıvı sogutma kullandım tek fanlı 70 sınırda geçmiyor deniyorum ne olacak.

Son düzenleme:
hocam normal değerler bende de öyle eğer düşmesini istiyorsan anakartın biosundan undervoltage yapabilirsin örneğin stok olarak bende 1.4 de açılmıştı bana göre yüksekti bende 1.35 volta getirdim üstüne bir de 4.4 ghz'e o.c ettim 1.35volt ile 1.4 stok voltaj değeriyle gelmişti bende şaşırmıştım undervoltajla sorunun çözülür ama 80 derecede de bu işlemciler kullanılabilir o da var

Yeni konular

Geri
Yukarı