AMD Ryzen 7 3700X yüksek derecede çalışıyor

Ryzen 7 3700X 5-6 yıl önce piyasada var mıydı ya? Neyse

Evet soğutucu blokta bulunuyor. Belki sisteme 5 - 6 boyunca sahiptir diye yazdım.

R7 3700X Wraith Prism ile birlikte geliyor eğer sağlam bir overclock yaptıysan normal olabilir ancak overclock yapmadıysan bir sıkıntı olabilir.

İşlemci soğutucusunu doğru oturtamamış olabilirsiniz.

Evet dediği gibi soğutucunun iyi oturtulmamış olması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Sıcaklıklar gayet normal. Ryzen 3600X kullanıyorum 41-60 arası sürekli oynuyor boştayken. En ufak bir güç ihtiyacı olduğunda -örneğin sadece basit bir dosya açmaya çalışıyorum- kendinin 4.4'e çıkarmaya çalışıyor işlemci. Sonra ardından düşüyor. Kendi işlemcim için konuşursam maksimum turbo değeri 4.4 olarak belirtilmiş. 4.375 görüyorum. Bir saatlik Prime95 testinde ise 88 dereceyi gördüm. Zaten 85'e çıkması birkaç dakikayı buluyor. Sonra o sıcaklıklarda sabit kalıyor. Ama siz bunu sorun olarak görüyorsanız CPB'yi kapatabilirsiniz. Bu çözüm performanstan da çalacaktır. Kendiniz O.C. yapabilirsiniz. Bu çoklu çekirdek performansını arttıracak, tek çekirdek performansını düşürecek ama sıcaklık değerlerini alışkın olduğunuz değerlere çekecektir. Benim araştırmalarım sonucu bilgim bunlardan ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı