AMD Ryzen 9 3900X başlangıçta düşük frekans çalışma

Morte

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bilgisayar açıldığında işlemci kendiliğinden 0.56,0.60 ya da 1.60 frekans değerlerinde çalışıyor, ve işlemci sabit şekilde bu frekanslarda çalışıyor. Normalde her açılışta olmayan bu sorun şu sıralar sık sık olmaya başladı. Yeniden başlattığımda sorun çözülüyor, fakat sadece nedenini bulamadığım için konu oluşturmak istedim. BIOS güncel. Güç seçenekleri AMD High performance.

işlemci.png
Screenshot_4.png

@Morte Sakin ol en başta.

BIOS'un güncel mi?
Sıcaklıklar nasıl?

Ek olarak Fast Boot kapat güncelleme yaparken.

Güç seçeneklerinden minimum işlemci değerini yükseltebilirsin çok istiyorsan.
İşlemci gerektiğinde yükseltiyor işte. Oyuna gir, MSI Afterburner'dan bak, göreceksin frekansın arttığında.

BIOS'un güncel mi?
Sıcaklıklar nasıl?

İşlemci gerektiğinde yükseltiyor işte. Oyuna gir, MSI Afterburner'dan bak, göreceksin frekansın arttığında.
Yok sakinim yanlış anladınız ,Sadece vurgu amacıyla büyük yazıyor.

Core boost özeliğini mi kapattınız acaba?
Ben kapattığımı hatırlamıyorum ama bir bakıyım teşekkürler.Yeniden sistemi başlattığımda değerler normale dönüyor orası garip.

BIOS'un güncel mi?
Sıcaklıklar nasıl?

Biosum konuda da güncel yazıyor. Sıcaklıklara düşük frekansda bakamadım, çünkü Ekran görüntüsü alırken bile donuyordu. Normalde 2.8 ya da 3.6 lara düşürüyor biliyorum. Sonrasında 4.2 ye kadar boostluyor. Oyun açmayı denemedim oyun açıp tekrar frekansını atarım hata tekrar gerçekleştiğinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı