AMD Ryzen 9 7900x3D OOCT testi esnasında hata veriyor

Lucifer.666

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,yeni bir pc topladım fakat sürekli mavi ekran hataları alıyorum ve haftalardır uğraşmama rağmen sorunu çözemedim.Sizden istediğim işlemciden başlayarak bütün donanımları teste sokmak istiyorum fakat hangi programları kullanacağıma karar veremedim.Tavsiye edeceğiniz sağlam programlar var mı acaba ? Araştırıyorum fakat bi türlü anlaşılır bi program bulamadım.OCCT kullandım çok fazla hata verdi ve test sonuçlanmadan program kendi kendine kapandı.Ekte ki dosyada OCCT'nin yarım kalan test sonucu var ancak OCCT'nin sürümlerinde bazen sorun olduğunu okudum o yüzden güvenilir bir test yapmak istiyorum.

Dosya Ekleri

• OCCT HATA.JPG
    OCCT HATA.JPG
    301,6 KB · Görüntüleme: 26
AVX testinde hata vermesi normal.

O hataların hiçbir önemi yok. Sadece OCCT'de hata verir ve hala düzeltmediler bu sorunu. OCCT'nin AVX ve SSE komut setleri Zen4 için optimize değil.

Zen4 AVX'i 2x256 şeklinde kullandıgı icin hata veriyor olarak gösteriyor.

İşlemci için Cinebench R23, ekran kartı için Unigine Heaven Benchmark veya Furmark, RAM'ler için de MemTest yapabilirsin. Bunlarda hata almazsan gerisi çok önemli değil. AM5 platformunda RAM'ler çok stabil çalışmayabiliyor diye biliyorum. Manuel olarak biraz hız düşürüp deneyebilirsin.

AVX testinde hata vermesi normal.

O hataların hiçbir önemi yok. Sadece OCCT'de hata verir ve hala düzeltmediler bu sorunu. OCCT'nin AVX ve SSE komut setleri Zen4 için optimize değil.

Zen4 AVX'i 2x256 şeklinde kullandıgı icin hata veriyor olarak gösteriyor.
Peki ne yapmamı önerirsiniz,donanımları en güvenli şekilde test edip sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorum

İşlemci için Cinebench R23, ekran kartı için Unigine Heaven Benchmark veya Furmark, RAM'ler için de MemTest yapabilirsin. Bunlarda hata almazsan gerisi çok önemli değil. AM5 platformunda RAM'ler çok stabil çalışmayabiliyor diye biliyorum. Manuel olarak biraz hız düşürüp deneyebilirsin.
Teşekkürler,teste soktum ve AMD Ryzen 9 7900X3D işlemcim var,puan olarak 11.834 sizce iyi bi değer mi ?

Son düzenleme:
Puan olarak bilmiyorum maalesef. Kıyaslayabilirsin aynı işlemcilerle.

Puan olarak bilmiyorum maalesef. Kıyaslayabilirsin aynı işlemcilerle.
Şimdi bi araştırma yaptım ve işlemcimin internette yazan değerleri 27330 iken ben tekrar test yaptım sonucum 12240 yani %50 performans dahi gösterememiş bu sorun için ne yapmam gerekir,problem tamamen donanımsal mıdır yoksa yazılımsal bir sebepten böylesine düşük bir skor çıkar mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı