AMD Ryzen 5 3600 sistemde Cinebench hata veriyor

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar AMD Ryzen 5 3600 işlemcimi 1.325 V ile 4400 MHz sabitledim ve CPU-Z ile 15 dakika test yaptım stabil çalıştı. Daha altı voltajlar denediğimde PC reset attı. CPU-Z ile stabil çalıştığına göre Cinebench ile de test yapayım dedim ama Cinebench hata vererek kapanıyordu. Şimdi ise voltajı 1.35' e sabitledim ve Cinebench çalışmaya başladı. Sizce doğrusu hangisi? 1.325 V ile mi kullanmaya devam edeyim, yoksa Cinebench'in sorunsuz çalışıp test ettiği voltaj olan 1.35V ile mi kullanmalıyım? 1.325 ile ısı değer 78 dereceyi gördü, 1.35 ile 79-80 dereceyi görür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinebench referans alınamaz, Prime95 üzerinden Small FFTs testini çalıştır. Eğer hatasız geçerse %99 stabildir.
Voltajı biraz daha düşürünce Cinebench puanı biraz daha arttı. Şimdi sizin dediğiniz testi uygulayacağım.
Sen OC işine bulasmasan daha iyi sogutucun pek iyi degil gibi oyle basit testlerde 80 dereceye çıkıyorsa Prime 95 direk 100le baslar.
Single Core testi max 55 derece, Multi Core testinde ısı artıyor. 95' e kadar yolu var, denemeden bilemeyiz.
Haklısın
Sen OC işine bulasmasan daha iyi sogutucun pek iyi degil gibi oyle basit testlerde 80 dereceye çıkıyorsa Prime 95 direk 100le baslar.
Haklısın işlemci aşırı ısınıyor ve PC kendini kapatıyor. Diğer testleri deneyeceğim. OCCT, Aida64 vs. bunlarda da 20 DK toplam 40 DK testin ardından kapanmazsa o şekilde kullanmaya devam edeceğim. CPU-Z ve Cinebench geçti zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı