AMD SAM RX 5600 XT ile çalışmıyor

Yer
Balıkesir, Edremit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
2012 Packard Bell AMD Laptop neyini yazayım bunun
Meslek
Öğrenci :D
Merhaba. Yakın zamanda çıkan AMD sürücüsünde bildiğiniz gibi RX 5000 serisine de sam desteği geldi. Bende de RX 5600 XT, R5 3600 ve B450 bir anakart var bu özelliği geldiği gibi açtım. (ayrıca Windows 11 kullanıyorum) Radeon Software de Smart Access Memory açık göstermesine rağmen aygıt yöneticisinde büyük bellek aralığı yoktu. Bende merakımdan çoğu aygıta baktım ve aygıt yöneticisindeki sistem aygıtları kısmında “pci bus” diye bir şey buldum ve büyük bellek aralığı vardı. Daha sonra sam kapadım ve tekrar baktığımda yoktu. Her şey tamam ancak bu normal mi?
Litfen yardım.

Son düzenleme:
Dostum bu sam ne anlama geliyor fps mi arttırıyor açmak faydalı mı
Evet, faydalı çoğu oyunda FPS yi arttırıyor (Bazı oyunlarda çok bazılarında az) internetten testlere bakabilirsin.

AMD sürücü 21.9.1 kurun bu sürücü ile RX 5000 serisine sam desteği geldi bende açtım.
AMD sürücü 21.9.1 kurun bu sürücü ile RX 5000 serisine sam desteği geldi bende açtım.

Merhaba. Yakın zamanda çıkan AMD sürücüsünde bildiğiniz gibi RX 5000 serisine de sam desteği geldi. Bende de RX 5600 XT, R5 3600 ve B450 bir anakart var bu özelliği geldiği gibi açtım. (ayrıca Windows 11 kullanıyorum) Radeon Software de Smart Access Memory açık göstermesine rağmen aygıt yöneticisinde büyük bellek aralığı yoktu. Bende merakımdan çoğu aygıta baktım ve aygıt yöneticisindeki sistem aygıtları kısmında “pci bus” diye bir şey buldum ve büyük bellek aralığı vardı. Daha sonra sam kapadım ve tekrar baktığımda yoktu. Her şey tamam ancak bu normal mi?
Litfen yardım.

İlk başta gostermiyor ancak bilgisayarı kapat aç yapın bende oyle sorun çözüldü.

İlk başta gostermiyor ancak bilgisayarı kapat aç yapın bende oyle sorun çözüldü.
Cevabınız için teşekkür ederim ama sorum bu değildi zaten 21.9.1 sürücüsünü kurdum aygıt yöneticisinde RX 5600 XT kaynaklar kısmında Büyük Bellek aralığı yok ama radeon software de açık olarak gözüküyor.
fffasdfasdf.PNG

fdfghfgjf.PNG

SAM kapattığımda Pci busdaki büyük bellek aralığı gidiyor sorum bu normalmi değilmi?

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim ama sorum bu değildi zaten 21.9.1 sürücüsünü kurdum aygıt yöneticisinde RX 5600 XT kaynaklar kısmında büyük bellek aralığı yok ama Radeon Software de açık olarak gözüküyor.
Eki Görüntüle 1170809
Eki Görüntüle 1170811

Sam kapattığımda PCI busdaki büyük bellek aralığı gidiyor sorum bu normal mi değil mi?

Bilmiyorum ama bende sam açık ancak PCI bus kontrol ettiğimde bendeki büyük bellek aralığı gitmiyor orada duruyor acaba surucuyu DDU ile silip tekrarmi yükleseniz bir de oyle deneyin.

Bilmiyorum ama bende sam açık ancak PCI bus kontrol ettiğimde bendeki büyük bellek aralığı gitmiyor orada duruyor acaba surucuyu DDU ile silip tekrarmi yükleseniz bir de oyle deneyin.
Dediğinizi yeni sürücü ile (21.9.2) yaptım şuan herşey normal gözüküyor teşekkürler.
Peki büyük bellek aralığı neden ekran kartında değilde pci busda?
Bugün GPU-Z indirdim orada gördüğüm şu şekilde:

Yakalama.PNG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı