RX 5500 XT AMD yazılımında SAM açık gözükmüyor

Mr_Hope

Femtopat
Daha fazla  
RX 5500 XT grafik kartı kullanıyorum. CPU olaraksa Ryzen 3 3100 kullanıyorum. BIOS ayarlarında Resizeable Bar, Above 4G Decoding'i açtım. GPU Z SAM'i açık olarak görüyor ama Radeon Adrenalin sürücüsü görmüyor.

Ben de aynı şekilde 3300X ve 5500 XT kullanıyorum BIOS ayarlarından S.A.M açık olsa da Radeon Software kapalı gösteriyor. Aslında Aygıt Yöneticisi'nde "büyük bellek aralığı" görünüyorsa aktif demektir. Radeon Software belki bu parçalar "official" destek listesinde bulunmadığı için öyle gösteriyordur.

Screenshot_4.png

Ben de aynı şekilde 3300X ve 5500 XT kullanıyorum BIOS ayarlarından s. A. M açık olsa da Radeon Software kapalı gösteriyor. Aslında aygıt yöneticisi'nde "büyük bellek aralığı" görünüyorsa aktif demektir. Radeon Software belki bu parçalar "official" destek listesinde bulunmadığı için öyle gösteriyordur.

Eki Görüntüle 1103153

Hocam sam teknolojisi sadece 6000 serisi ekran kartların da destekli değil mi? RX 5600 XT ekran kartım da açtım fakat büyük bellek aralığını göremedim.

Hocam sam teknolojisi sadece 6000 serisi ekran kartların da destekli değil mi? RX 5600 XT ekran kartım da açtım fakat büyük bellek aralığını göremedim.

AMD'nin destek kısmına bazen tam güvenmemek lazım, bunlar teknolojiyi veriyor artık gerisi sana kalmış. Sistemde 1500X takılıyken de bu testi yapmıştım örneğin. Anakartında bu destek varsa ve açabiliyorsan gözükmesi lazım.

AMD'nin destek kısmına bazen tam güvenmemek lazım, bunlar teknolojiyi veriyor artık gerisi sana kalmış. Sistemde 1500X takılıyken de bu testi yapmıştım örneğin. Anakartında bu destek varsa ve açabiliyorsan gözükmesi lazım.

B450 anakart kullanıyorum ve resizable bar teknolojisi mevcut. Tekrar deneyeceğim.

1625945325486.png

Anakarttan resizable bar ı açmama rağmen olmadı.

Geri
Yukarı