AMD sistem görüntü vermeyip 1 uzun ve 2 kısa bipliyor

396162

Hectopat
PC'ye MSConfig'den güvenli önyüklemeyi işaretle dedim, sonra en azi işaretledim, ekran gitti, bir daha gelmedi. (Aynı gün ekran kartı sürücüsü de kurmuştum.) Bugün bilgisayarcıya götürdüm. 2. BIOS var, bu anakarta oradan yaparım mı dedi, bir şey dedi işte. Eve geldim, görüntü geldi, Windows güncellemesini yaptım, yeniden başlat dedim. Güncellemeyi yaptı, sonra ekran gitti, gelmedi, sonra kapat aç yaptım, geldi. Ben ekran kartı sürücüsünü kurmak için Radeon Software indirdim, kurduktan sonra yeniden başlat dedi, başlattım, ekran bir daha gelmedi, yarın tekrar bilgisayarcıya götüreceğim. Sizce sorun nedir?
Bu arada Windows güncellemesinden sonra açtığımda güncellemede hata oluştu dedi, yani güncellenmiyordu. Bir de speaker taktım, 1 bip sesi geldi. Bu sorunsuz demekmiş ama benim ilk girdigim site buna RAM'de hata yazmıştı. Ben RAM'i çıkar tak yaptım, sonra 1 uzun 2 kısa ses gelmeye başladı. Asıl bu RAM hatasıymış, yani sistem aslında çalışıyor. RAM'i ellemeden önce Num Lock ve Caps Lock'a basınca klavye de ışıklar yanıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür bir arıza genellikle RAM dan kaynaklanmaktadır. İlk çözüm olarak RAM’i anakart üzerindeki başka bir slota takın.
Eğer EDO RAM kullanıyorsanız RAM’lerin çifter çifter takılması gerekir. Yani 2 tane 8 GB’lık veya 2 tane 16 GB’lık gibi. Aksi halde makine böyle bir hata verecektir.
RAM’lerin sağlam olduğuna ve doğru takıldığına eminseniz anakart arızalı olabilir. Değiştirmek gerekir.

Parçalarda sıkıntı yok yarın bilgisayarcı RAM'i düzgün şekilde taktigında sistem çalışacak ancak o önyükleme tikinden sonra bir şey oldu bu sisteme garantiye yollasam yolda kırılır bir şey olur diye korkuyorum.
Yani sistem çalışıyor Caps Lock ve num lock a bastığımda ışıkları yanıyor.

Geri
Yukarı