AMD Sisteme Uyumlu MacOS Sürümü

ornitorenx

Kilopat
AMD işlemcim ve AMD ekran kartıma uygun macOS arıyorum ve bir türlü bulamıyorum. OSX Yosemite Niresh dağıtımını denedim ve ilk kurulumdan sonra oturum açamadım ve bu sorunu bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturum açamama farklı bir konu, yükleme yapamama farklı. Oturum açmanızı engelleyen ne idi? AMD işlemciniz ve AMD ekran kartınız nedir?

Kurulum yaparken belli bir yerde takılıyordu bende birkaç denemede bunu çözdüm. Daha sonra şifre ayarlarken şifreyi ayarladım. Sonra windowsa girip kext vb. indireyim usb bellekten yüklerim diye düşündüm. Ve daha da giremedim. Sorun şöyle oluyor: Boot bitiyor kullanıcı ekranına geliyorum sonra şifreyi giriyorum. Sonra dönen çark sonsuza kadar dönüyor. Bir kere bu giriş ekranını geçmeyi başardım ama aynı kodlarla başaramıyorum.

İşlemcim Amd Athlon 5000+ 2.2gHz
Ekran kartım Asus R7 240 2GB

Yanıtladığınız için teşekkürler.

Muhtemelen macOS kurulumu hakkında önceden bir fikir sahibi olmadan, Belgeleri Rehberleri incelemeden kurulum yapmışsın, yaptığın yorumdan bu anlaşılıyor.

Her bir başarılı işlemi ve nasıl başardığını bir kağıda not edebilirsin. Böylelikle sorunlarını daha kolay çözebilirsin.

Rehberleri incelemeni tavsiye ediyorum. Rehberler

Şu videoda AMD PC'ye nasıl macOS kurulacağı anlatılmış, İngilizce bilmene gerek yok, izlemen yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burda ise AMD sisteme Sierra anlatılmış, Fakat benim önerim Niresh Yosemite ile devam etmen. Niresh Yosemite AMD için yeterli desteğe sahip bir distro.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi, önce rehberleri incele, Youtube'da bu konuda bir çok kaynak var. Yani önce ne olduğunu nasıl yapıldığını öğrenip sonra yeni bir kuruluma başlarsan başarıyla sonuçlanacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı