AMD sistemler ne kadar elektrik yakar?

Aşağıdaki üç sistemden birini 7/24 açık bırakmayı planlıyorum, her ay ne kadar yakar sizce?

1. sistem:
Cougar STX 700 PSU.
Ryzen 5 2600.
RX 5500 XT 8 GB.
A320M Pro-E.

2. sistem:
Cougar STX 700 PSU.
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
A320M Pro-E.

3. sistem.
Frisby FPS G60F12B.
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
A320M Pro-E.

3. sistem 7/24 açık durursa patlar mı sizce, çünkü PSU Frisby marka da. :D.

Benim 5600XT'li bilgisayarım maalesef 3 gündür açık ve Frisby PSU ile.
En yakın zamanda değiştireceğim.

Aşağıdaki üç sistemden birini 7/24 açık bırakmayı planlıyorum, her ay ne kadar yakar sizce?

1. sistem:
Cougar STX 700 PSU.
Ryzen 5 2600.
RX 5500 XT 8 GB.
A320M Pro-E.

2. sistem:
Cougar STX 700 PSU.
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
A320M Pro-E.

3. sistem.
Frisby FPS G60F12B.
Ryzen 3 2200G.
GTX 1050 Ti.
A320M Pro-E.

3. sistem 7/24 açık durursa patlar mı sizce, çünkü PSU Frisby marka da. :D.
Elektrik tüketiminde PSU verimliliği de önemli. 3. sistem o yüzden kafadan en fazla elektrik tüketen sistem olur. İlk veya ikinci sistem olabilir. En az tüketen herhalde ikinci sistem olur. Hatta ikinci sistemi ekran kartsız yani APU olarak çalıştırın, o şekilde aşırı az güç tüketir 😀

Elektrik tüketiminde PSU verimliliği de önemli. 3. sistem o yüzden kafadan en fazla elektrik tüketen sistem olur. İlk veya ikinci sistem olabilir. En az tüketen herhalde ikinci sistem olur. Hatta ikinci sistemi ekran kartsız yani APU olarak çalıştırın, o şekilde aşırı az güç tüketir 😀

Bu en mantıklısı gibi, işlemcinin APU olduğunu unutmuşum o zaman 2. sistemin ekran kartı iptal oldu. :D

Sistemi ne amaçla kullanacağını söylersen daha iyi yardımcı oluruz. Örneğin o güç kaynağı gereksiz fazla. Ya da işlemci gücüne ihtiyaç duyuyorsan ikinci sistem çok zayıf. Amaç belirt.

PSU Calculator kullanarak merak ettiğiniz sistemin harcayacağı toplam Watt'ı hesaplayın. Elektrik tüketimi hesaplaması — Çevrimiçi hesaplayıcı adresinden sisteminizin elektrik tüketiminin faturaya etkisini yaklaşık olarak görebilirsiniz.

Uww bu çok fazla oldu. :(

1603218540313.png

Sistemi ne amaçla kullanacağını söylersen daha iyi yardımcı oluruz. Örneğin o güç kaynağı gereksiz fazla. Ya da işlemci gücüne ihtiyaç duyuyorsan ikinci sistem çok zayıf. Amaç belirt.

Alt Store için Alt Server, Minecraft sunucusu ve dosyalarımı yedeklemek için kullanacağım. Eğer dışarıda isem ve Windows lazım olursa uzaktan bağlanıp kullanmak için bir de.
Sisteminiz kaç Watt harcıyor acaba merak ettim.

Seçenekleri böyle yaptım umarım doğru yapmışımdır. :D

1603218634735.png

Yeni konular

Geri
Yukarı