AMD sistemler ne kadar elektrik yakar?

Alt Store için Alt Server, Minecraft sunucusu ve dosyalarımı yedeklemek için kullanacağım. Eğer dışarıda isem ve Windows lazım olursa uzaktan bağlanıp kullanmak için bir de.

Seçenekleri böyle yaptım umarım doğru yapmışımdır. :D

Eki Görüntüle 708747
Sanırım güç kaynağınızın verebildiği toplam Watt değerini giriyorsunuz. Sisteminizin ne kadarını harcadığı önemli.

Alt Store için Alt Server, Minecraft sunucusu ve dosyalarımı yedeklemek için kullanacağım. Eğer dışarıda isem ve Windows lazım olursa uzaktan bağlanıp kullanmak için bir de.

Seçenekleri böyle yaptım umarım doğru yapmışımdır. :D

Eki Görüntüle 708747
700W yanlış olmuş. APU olarak kullanılacak 2. sistem boşta 20W yükte 120W kadar tüketir. Sunucu genelde yükte olacaksa ortalama olarak 100W olarak hesaplayabilirsiniz. Çok aktif bir sunucu olmayacaksa 50W olarak da hesaplanabilir.

CPB kapatmak, Undervolt yapmak gibi şeyler ile güç tüketimi dip seviyeye çekilebilir. Böylece daha da az fatura gelir.

Onu bilmiyorum bu parçaları daha toplayıp bir sistem haline getirmedim daha.

Ben 5500 XT kullanıyorum. Radeon Software'dan takip ettiğim kadarıyla %99 yükte oyununa göre 80-95w arası tüketiyor. Kalan parçalarınla beraber yaklaşık toplam güç tüketimin 200-250w civarı olacaktır.

Parçalar elimde, birkaç önceki mesajımda demiştim.

Şurada genel sistem tüketimi var kartlara göre 2 oyunda yapılmış.

Screenshot_4.png

Yeni konular

Geri
Yukarı