AMD Sistemler Sorunlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
AMD ucuzken güzeldi, şimdi pek bir esprisi kalmadı. İntel ile AMD arasında seçim yapmak, Apple ile LG arasında seçim yapmak gibidir. LG iş görür ama sorunu bitmez ve ederinden kat kat pahalıdır.

Görmüyorum mu dedim yoksa sorunun kaynağının net olarak AMD olup olmadığını anlayabiliyor muyuz mu dedim? Sorun belki ekran kartında, belki depolama biriminde, belki yüklediği yazılımlarda, belki sürücülerde. Yani sistemi bozup AMD'yi suçlamak çözüm değil.

Ceza alma nedenimi açıklayabilir misin?
Screenshot_20190925-185025_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD ucuzken güzeldi, şimdi pek bir esprisi kalmadı. İntel ile AMD arasında seçim yapmak, Apple ile LG arasında seçim yapmak gibidir. LG iş görür ama sorunu bitmez ve ederinden kat kat pahalıdır.
AMD hala ucuz. R5 3600, 1400 TL gibi bir fiyata her yerde bulunabiliyor ve 6 çekirdek 12 iş parçacığına sahip. 2080 gibi kartları besleyebiliyor. FPS anlamında da 1080p performansında Intel'in önceki nesil işlemcilerinin kralı 8700K ile aynı performansı sergiliyor neredeyse. Intel tarafında 2080 gibi kartla kullanmak için işlemci almak isterseniz 9700K / 8700 altı kesmez. Aynı zamanda soğutucu masrafı olmaması ve çok uyguna anakart alınabilmesi de cabası. Elbette AMD kullanıp sorun yaşayanlar olabilir. Intel ve Nvidia kullanıp da sorun yaşayanların olduğu gibi fakat anormal bir kitle değil sorun yaşayanlar.

Konuların çoğunluğu AMD ile alakalı olması sorun olduğu anlamını oluşturmaz. Ancak aktif kullanıcı sayısı demektir ki AMD kullanıyor veya ilgilidir. Aynı zamanda Intel ile ilgili başlıklar mevcuttur. Yani bu doğru bir önerme sayılmaz bence. (Bence bu başlıktan, sizinde AMD'yi takip edip merak ettiğinizden bu tarzda bir önermeye yönelmiş olmanız.😀)

Masaüstü pc ile ilgili konuları elimden geldiğince takip ediyorum. Yanlış düşünüyorsun zaten hazır olarak yeni topladığım sistemim var.

İlk bilgisayarım AMD Sempron'du hala çalışıyor. AMD'ye karşı bir ön yargı var ve ön yargıları kırmak zordur mesela Acer marka dizüstü bilgisayarım sorunlu çıktığı için bende Acer markasına ön yargılıyım.

@SoulReaver sen bakma bunlara :) AMD önceden evet sorunluydu. Fakat Ryzen gelmesiyle beraber toparladı ve fiyatları çıkardı.

Bir arkadaş şans demiş. Evet şans işi, tüm elektronikler şans işidir ama bir firmanın on kişiden biri sorun yaşarken diğer firmada on kişiden altısı sorun yaşıyor, gel de "şans işi" de buna hadi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü pc ile ilgili konuları elimden geldiğince takip ediyorum. Yanlış düşünüyorsun zaten hazır olarak yeni topladığım sistemim var.
Demek ki yeni sistem topladın fakat aklın AMD'de de kalmış :) Yoksa niye sistem topladıktan sonra AMD konusu açasın? Bu bir çeşit kendini rahatlatmak için "AMD için konu açayım da kötü yorumlar gelirse tatmin olayım." düşüncesi bence :) Yeni sistemin hayırlı olsun. Bu arada AMD sorunlu falan değil. Kullanmayı beceremeyen kullanıcıların boş konu açmalarından kaynaklı konu kirliliği oluyor. Örneğin çoğu düzgün fan takmayı bilmiyor, gelip işlemcim çok ısınıyor konusu açıyor. Kimisi gerçekten sorun yaşayabilir. O da normal elektronik ürünler sonuçta. Ben de aynı ön yargı ile korka korka 3700X aldım, canavar gibi çalışıyor. Daha bir sıkıntısını görmedim, görmem de umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı