AMD Sistemler Sorunlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@SoulReaver sen bakma bunlara :) AMD önceden evet sorunluydu. Fakat Ryzen gelmesiyle beraber toparladı ve fiyatları çıkardı.

Bir arkadaş şans demiş. Evet şans işi, tüm elektronikler şans işidir ama bir firmanın on kişiden biri sorun yaşarken diğer firmada on kişiden altısı sorun yaşıyor, gel de "şans işi" de buna hadi.

Yok takılmıyorum anlamadığım olay, insan gibi soru soruyorum fakat hemen karşı atağa savunmaya geçiliyor. Seviyeli tartışma, sorunları kabullenme, yargısız infaz durumları ne yazık ki toplum olarak sorunumuz.

Şimdiye kadar hiçbir zaman bazıları gibi fanboylukta yapmadım, bir markaya körü körüne bağlanma da.

AMD yerine AMD yazdığım hatta super mod olan kişiye hoşuna gitmeyecek şekilde cevap verdiğim için tamamen keyfi ceza verilmesini de doğru bulmuyorum!

Not: Kimse kusura bakmasın daha ucuz diye yok RAM frekans tutturma yok voltaj olmuyor yok WattMan sorunları ile uğraşmaktansa Intel sistem ile oyunların keyfini çıkarırım daha iyi doğru ya doğru!
Demek ki yeni sistem topladın fakat aklın AMD'de de kalmış :) yoksa niye sistem topladıktan sonra AMD konusu açasın? Bu bir çeşit kendini rahatlatmak için "AMD için konu açayım da kötü yorumlar gelirse tatmin olayım. " Düşüncesi bence :) yeni sistemin hayırlı olsun. Bu arada AMD sorunlu falan değil. Kullanmayı beceremeyen kullanıcıların boş konu açmalarından kaynaklı konu kirliliği oluyor. Örneğin çoğu düzgün fan takmayı bilmiyor, gelip işlemcim çok ısınıyor konusu açıyor. Kimisi gerçekten sorun yaşayabilir. O da normal elektronik ürünler sonuçta. Ben de aynı ön yargı ile korka korka 3700X aldım, canavar gibi çalışıyor. Daha bir sıkıntısını görmedim, görmem de umarım.

Tamamen bilinçli ve uzun süren araştırmadan sonra sistemi topladım ve çok memnunum. 3 aydır stabil ve sorunsuz bir şekilde Ultra ayarlarda ve DX12 RTX ile keyfini sürdüm hiç sorun yaşamadan.

Tekrar yazıyorum herhangi bir kasıt art niyet yok. Polemiğe girmem boşuna uğraşma 😉

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok takılmıyorum anlamadığım olay, insan gibi soru soruyorum fakat hemen karşı atağa savunmaya geçiliyor. Seviyeli tartışma, sorunları kabullenme, yargısız infaz durumları ne yazık ki toplum olarak sorunumuz.

Şimdiye kadar hiç bir zaman bazıları gibi fanboylukta yapmadım, bir markaya körü körüne bağlanma da.

AMD yerine amd yazdığım hatta SUPER MOD olan kişiye hoşuna gitmeyecek şekilde cevap verdiğim için TAMAMEN keyfi ceza verilmesini de doğru bulmuyorum!

Not: Kimse kusura bakmasın daha ucuz diye yok ram frekans tutturma yok voltaj olmuyor yok wattman sorunları ile uğraşmaktansa intel sistem ile oyunların keyfini çıkarırım daha iyi doğru ya doğru!

Tamamen bilinçli ve uzun süren araştırmadan sonra sistemi topladım ve çok memnunum. 3 aydır stabil ve sorunsuz bir şekilde ultra ayarlarda ve Dx12 RTX ile keyfini sürdüm hiç sorun yaşamadan.

Tekrar yazıyorum herhangi bir kasıt art niyet yok. Polemiğe girmem boşuna uğraşma 😉
Keyfi derken? Technopat Forum'un kuralları arasında kısaltmalar büyük harf ile yazılmazsa ceza uygulanacağı açıkça belirtilmiş. Uymamışsınız, ceza almışsınız. Normal bir durum.

Şimdiye kadar hiç bir zaman bazıları gibi fanboylukta yapmadım, bir markaya körü körüne bağlanma da.

AMD yerine amd yazdığım hatta SUPER MOD olan kişiye hoşuna gitmeyecek şekilde cevap verdiğim için TAMAMEN keyfi ceza verilmesini de doğru bulmuyorum!

Not: Kimse kusura bakmasın daha ucuz diye yok ram frekans tutturma yok voltaj olmuyor yok wattman sorunları ile uğraşmaktansa intel sistem ile oyunların keyfini çıkarırım daha iyi doğru ya doğru!

Tamamen bilinçli ve uzun süren araştırmadan sonra sistemi topladım ve çok memnunum. 3 aydır stabil ve sorunsuz bir şekilde ultra ayarlarda ve Dx12 RTX ile keyfini sürdüm hiç sorun yaşamadan.

Art niyetin olduğunu söylemedim zaten. Senin polemiğe girip girmemen de beni ilgilendirmez ayrıca. İşim gücüm yok polemiğe gir diye mi uğraşacağım 😄 Sadece birazda olsa aklının AMD'de de kaldığını ve merak ettiğini belirttim. Bu da gayet normal. İnsan kullanmadığı markaları merak eder. Nedir, ne değildir diye. Tekrardan sistemin hayırlı olsun 😉

Keyfi derken? Technopat Forum'un kuralları arasında kısaltmalar büyük harf ile yazılmazsa ceza uygulanacağı açıkça belirtilmiş. Uymamışsınız, ceza almışsınız. Normal bir durum.

Haklısın bundan sonra daha dikkatli olurum AMD yazarken!

Yaklaşık 2.5 senedir RX580 kullanıyorum ama herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Böyle bir şey yok. AMD işlemcilerde bir sorun yok zaten, sadece 3. nesiller ilk çıktığında hızlarlara alakalı sorun vardı, bios güncellemesiyle çözüldü. Ekran kartlarında da bir sorun yok gibi, RX 570'te yazılım kaynaklı sorun vardı, hallettiler bile. Günümüzde konusu açılmıyor bile.

NVIDIA ve Intel'in sorunsuz olduğunu kim ortaya attı peki onu merak ediyorum, zaman zaman NVIDIA dahi çok ciddi sorunlar çıkartabiliyor, İlk çıkan RTX serisi kartların bir kısmının ilk aydan çuf diye yanması gibi. Tabi bunu çoğumuz bilmeyiz çünkü NVIDIA büyük bir firma olduğundan(En azından AMD'den katça büyük) bu tür sorunların üstünü bir kaç papele örtmekte. :)

Art niyetin olduğunu söylemedim zaten. Senin polemiğe girip girmemen de beni ilgilendirmez ayrıca. İşim gücüm yok polemiğe gir diye mi uğraşacağım 😄 Sadece birazda olsa aklının AMD'de de kaldığını ve merak ettiğini belirttim. Bu da gayet normal. İnsan kullanmadığı markaları merak eder. Nedir, ne değildir diye. Tekrardan sistemin hayırlı olsun 😉

Aklım AMD'de kalmadı ama elimden geldiğince teknolojik olarak ne gibi gelişmeler oluyor diye takip etmeye çalışıyorum her iki tarafı. Bakarsın ileri de Intel kullanmam o zamanki şartlara göre fanboyluk da yapmam 👍

Her markada sorunlar var. Donanımsal, yazılımsal, optimizasyonsal gibi. Sorunu çözemeyenler F/P AMD ye çamur atmaya devam ediyor. Mobilde piyasada bulunan eski mimari A8-A9 CPU ya sahip bilgisayar alıp oyun oynamaya çalışanlarda cabası.

Şimdiye kadar hiçbir zaman bazıları gibi fanboylukta yapmadım, bir markaya körü körüne bağlanma da.

AMD yerine "amd" yazdığım hatta super mod olan kişiye hoşuna gitmeyecek şekilde cevap verdiğim için tamamen keyfi ceza verilmesini de doğru bulmuyorum!

Not: Kimse kusura bakmasın daha ucuz diye yok RAM frekans tutturma, yok voltaj olmuyor, yok WattMan sorunları ile uğraşmaktansa Intel sistem ile oyunların keyfini çıkarırım daha iyi doğru ya doğru!

Tamamen bilinçli ve uzun süren araştırmadan sonra sistemi topladım ve çok memnunum. 3 aydır stabil ve sorunsuz bir şekilde Ultra ayarlarda ve DX12 RTX ile keyfini sürdüm hiç sorun yaşamadan.

Tamamen keyfi ceza verilmesini ben de doğru bulmuyorum. İyi ki öyle bir insan değilim. :) Defalarca "amd" yazınızı düzelttim, bunları görmeyip uyarı alınca laf etmek anlamsız. O zaman dikkat et uyarı alma değil mi?

Kurallara kasıtlı olarak uymadığınız ortada. Halen kısaltmaları büyük harfle yazmıyorsunuz sonra da keyfi uyarı verildi diyorsunuz. Yazdığım şeyi anlamayıp olayı kişiselleştiren sizsiniz. Ben de Intel i5-9400F kullanıyorum, yani AMD sistem kullanıyorum ve yazdıklarınızdan rahatsız olup uyarı verdim gibi bir durum yok. Tartışma kültürünüz olmadığı için bu şekilde algılamanız normal.

Son düzenleme:
Her hafta bu konudan göreceğiz illa. :)
Teknoloji şans işi, ben Ryzen 5 2600 ve RX 570 kullanıyorum, sıkıntım yok.
Frekans tutturma, yok voltaj olmuyor, yok WattMan sorunları ile uğraşmaktansa Intel alırım.
Niyeyse dediğiniz şeyleri ben hiç yaşamadım. Ayrıca, bahsettiğimiz farklar az değil. Geçen sene i3 8100 yerine Ryzen 5 2600 alınıyordu (belki çok az eklemen gerekebilir), bu iki işlemciyi karşılaştırmaya gerek bile yok zaten. Onun dışında Nvidia RTX getirdi, tamam, güzel, ancak maliyetli ve yeterince iyi değil. Teknolojide şunu herkes bilir, bir şeyi çıktığı gibi almayacaksın. Örnek mi? Patlayan Note 7'ler, kırılan Galaxy Fold, hala BIOS'ları tam oturmayabilen 3. nesil AMD işlemcileri, RTX kartlarda FPS'in çok düşmesi. GPU oyunu çalıştırsa bile RT çekirdekleri besleyemiyor GPU'yu.
AMD'yi körü körüne savunmayacağım, kartlara fazla Watt veriyor, Wattman hatası (topladığımdan beri hiç almadım) gibi sorunları var, ancak fiyat performans ürünüdür. RX 5700 XT alırım 2060 yerine, ne güzel kart.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı