Çözüldü AMD Smart Access Memory nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Beyler bugün ASUS sitesine girdiğimde sam özelliği gelmiş BIOS güncellemesini yaptım, ama nasıl oluyorsa bu özelliği açtım.
Bunun sadece B550 anakart, Ryzen 5000 serisi işlemciye ve RX 6000 serisi ekran kartına sahip olduğumuzda açabiliyor olmamız gerekmiyor mu?
Ben bunu ASUS ROG STRIX B550-E GAMING anakart, Ryzen 5 3600 ve ASUS HD7850 DirectCU II v2'de açabildim bir oyunda denedim çökme falan olmadı ama bir değişiklik olduğunu nasıl anlarım?

Çözüm
Bunu izledim ama açamıyor olmam gerekti açabildim :D.
Performans anlamında + bir şey kazanamazsınız diye düşünüyorum açsanız bile.

Bu teknolojiyi kullanmak veya daha açık konuşacak olursak performans anlamında kazanım elde etmek için şimdilik destekli yeni nesil anakart, Ryzen 5000 serisi işlemci ve RX 6000 serisi ekran kartlarına sahip olmanız gerekiyor.

Intel ve NVIDIA'da bu özelliğin AMD firmasına özgü olmadığını söyledi ve çalışmalar başladı. İleride aynı özelliği o tarafta da görebiliriz ama hazır değil şu anda.

Bunu izledim ama açamıyor olmam gerekti açabildim :D.
Performans anlamında + bir şey kazanamazsınız diye düşünüyorum açsanız bile.

Bu teknolojiyi kullanmak veya daha açık konuşacak olursak performans anlamında kazanım elde etmek için şimdilik destekli yeni nesil anakart, Ryzen 5000 serisi işlemci ve RX 6000 serisi ekran kartlarına sahip olmanız gerekiyor.

Intel ve NVIDIA'da bu özelliğin AMD firmasına özgü olmadığını söyledi ve çalışmalar başladı. İleride aynı özelliği o tarafta da görebiliriz ama hazır değil şu anda.

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır, sanmıyorum öyle olduğunu. Siz açabilseniz bile olumlu bir etki göremeyeceksiniz büyük ihtimalle fakat uyumlu işlemci+anakart ve ekran kartına sahip olanlar farkı görecekler.

Cinebench R21'de kapalı denesem ilk sonra açık denesem anlaşılır mı fark? Eğer bu 3 ürüne sahip olursam benim bildiğim orada fark ortaya çıkması lazım.

Yeni konu açında uzun zaman sonra mesaj yazalım sizin konuya.

Erken bunun hakkında konuşmak 3 ay bekleyeceğim stoklardan dolayı fiyatları nerediyse birbirlerine yakın uçuk fiyatları var beklemekte yarar var.
Erken bunun hakkında konuşmak 3 ay bekleyeceğim stoklardan dolayı fiyatları nerediyse birbirlerine yakın uçuk fiyatları var beklemekte yarar var.

Ama sanırım 7000TL çıkarsa cepten ASUS ROG STRIX RTX 3060 Ti OC veya ASUS Dual RTX 3070 OC alırım. 5000TL çıkarsa ASUS Dual RTX 3060 Ti OC veya Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC alabilirim.
Ama şu Smart Access Memory olayını merak ettim. Birazdan deneyip yazacağım buraya.
Normalde açamamanız lazım diye biliyorum hatam yoksa. Yanlışsam diğer arkadaşlar uyarsın. Ama performans anlamında + bir şey kazanamazsınız diye düşünüyorum açsanız bile.

Az önce sam testi yaptım CS:GO ve Cinebench R23 testinin çıkan sonuçlar bunlar kazanım var mı yok mu?

Sam on;

Cinebench. Multi: 8697PTS.

CS:GO:
1024X768 Very Low 318.47.
1080P High 118.47.

Sam off;
Cinebench. Multi: 8686PTS.

CS:GO:
1024X768 Very Low 314.79.
1080P High 118.07.
Çok ufak değerler gözüküyor gibi ama yok sanırım ya olmuyor illa bunları alacağım FPS elde etmek için:
AMD Ryzen 5 5600X.
ASUS ROG STRIX B550-E GAMING.
RTX 3000 serisi veya RX 6000 serisi ekran kartı şart gibi.

Son düzenleme:
Çok ufak değerler gözüküyor gibi ama yok sanırım ya, olmuyor. İlla bunları alacağım FPS elde etmek için.
Öyle gözüküyor hocam. Başında da belirtmiştim zaten, sizde işe yaramaz zira gereksinimleri karşılamıyor sisteminiz. Ryzen 5000 serisi işlemci, RX 6000 serisi ekran kartı ve yeni nesil yongaya sahip destekli iyi bir anakart lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı