AMD Software'de kayıt alırken kenarlar nasıl yok edilir?

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Merhabalar, video kayıtlarımı AMD software ile alıyorum. Oyunlarda güzel bir hareket yaptığımda "görüntü tekrarı" kısmından kısayol tuşunu kullanarak yaptığım hareketleri kayıt ediyorum. Fakat CS:GO ve Valorant oyunlarını düşük çözünürlükte oynuyorum. Sebebi ise oynayış olarak iyi etkilemesi. Örnek olarak CS:GO'da 16:9 ve 1920x1080 değil, 4:3 1280x960 oynuyorum geniş gözükmesi için. Görüntü ekranıma tam sığsa da aldığım kayıtlarda kenarlardan kısıp siyah yapıyor. Örnek olarak aşağıda paylaştığım videodaki aldığım kayıtlarda böyle. Bunu kendi ekranda gördüğüm gibi kenarsız tam sığmış şekilde gözükmesi için nasıl düzeltebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Radeon Yazılımı üzerinden alınan kayıtlar hangi görüntü formatı üzerinden kaydediliyorsa o şekilde çıktısını alır ve kayıt alınan pencereye doğrudan el atılamaz. Kaydettiğin videoların 16:9 formatında çıkmasını sağlamaktansa kurgu yaptığın program üzerinden hemen her şeyi ayarlayabilirsin aslında.

Radeon Yazılımı üzerinden alınan kayıtlar hangi görüntü formatı üzerinden kaydediliyorsa o şekilde çıktısını alır ve kayıt alınan pencereye doğrudan el atılamaz. Kaydettiğin videoların 16:9 formatında çıkmasını sağlamaktansa kurgu yaptığın program üzerinden hemen her şeyi ayarlayabilirsin aslında.
Orijinal Movavi Video Suite 17 kullanıyorum. Fakat kenarları tam olarak yok edemedim. Display yerinden edit yaparken 4:3 olarak ayarlasam da hem kenarda yine boşluk kalıyor hem de render'layıp çıktı aldığım zaman da tekrar aynı görüntüyü elde ediyorum. Sanırım Adobe Premier'e geçiş yapıcam. Orada ayarlanıyor mu ?

Orijinal Movavi Video Suite 17 kullanıyorum. Fakat kenarları tam olarak yok edemedim. Display yerinden edit yaparken 4:3 olarak ayarlasam da hem kenarda yine boşluk kalıyor hem de render'layıp çıktı aldığım zaman da tekrar aynı görüntüyü elde ediyorum. Sanırım Adobe Premier'e geçiş yapıcam. Orada ayarlanıyor mu ?
Premiere Pro'da istemediklerini bile yapabilirsin :D

Geri
Yukarı