AMD Store MI değerler sizce doğru mu?

T-GeNeRaLs

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
AMD Store MI kullanma şansım oldu.
2.5 5400 RPM Toshiba 700GB HDD'den şu anda çok yüksek değerler alıyorum.
Sizce değerler doğru mu?

Dosya Ekleri

• storeMı.png
    storeMı.png
    158,8 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleyen: Moderatör:
StoreMI'yi nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? Ben iki deneme yaptım ve her ikisinde de bilgisayar açılmadı! İlk ekranda kalıyor.

Geç yanıt için kusura bakmayın değerler bana da pek doğru gelmedi o yüzden paylaşmak istedim.
StoreMI' 1.5.3 sürümünü indirip kurduktan sonra sistem bir kez yeniden başlıyor, ardından yazılım açılışta otomatik olarak açılıyor. Bu arada ben normalde sistem için m2 kullanıyorum bunun dışında samsung 860 evo ve 2.5 hdd' var . Amacım bunu kullanarak boştaki 860 evo mu eski diki hızlandırmak için kullanmaktı Önce sizden bir katman oluşturmanızı istiyor . Bu aşamada yavaş hdd ve hızlı olan hdd ' uygulamada çıkmakta ve sizden seçim yapmanızı istemekte . Hatta katman oluşturur iken sistem yüklü olan disk için oluşturulsun mu tarzında bi seçenek sunulmakta ben boot olayına girmemesi için hayır seçeneğini seçtim. Ardından 2GB lık bir ram kullanımı ayırmanızı istiyor diski biçimlendirip , sistemi resetledikten sonra kullanabiliyorsunuz. Ben resim ekler olayı biraz daha anlaşılır hale getiririm fakat normalde ssd'diskimden belli bir miktar alanıda kullanması gerekirken şuan gördüğüm kadarıyla sadece ram ile bu işi hallediyor gibi .

Şunu deseydiniz doğru olurdu bu hızları Ram sayesinde alıyorsunuz.
Ama siz tamamen sıf laf olsun diye yorum yapmışsınız..

Okutmasını bilene doğru derken ? Okutmasını bilecek kadar deneyimim var bundan yana şüpheniz olmasına. Ayrıca 5GB veride de aynı hız değerlerine yakın değerler alınabiliyor. Bahsettiğiniz gibi ram üzerinde okutma gibi bir durum söz konusu da değil ram ' e bağlamanız da manidar yukarıda yazdığım yoruma göre kendinizce yorumlamışsınız .CrystalDisk İle test yapıldı 'Test Diske yapıldı ram'e değil.

Son olarak bu değerler tamamen doğru olmakla beraber - veri kopyalama ve okuma işlemlerinde de test sonuçlarına yakın hızları rahat bir şekilde alıyorum.

Uygulama kurulumu için ekran görüntüsü hız değerlerinin Normal olduğunu görmeniz içinde video ekleyeceğim.
Ayrıca siz kullanıyormusnuz ?
StoreMI'

İntel cihazlarda farklı bir durum var yazılım harici bir donanımda gerektiriyor.

İntel optane konusunu daha önce forumda bahsedilmiş buradan bilgi alabilirsiniz.

Yotube 'da detaylı videolar mevcut bu arada kullanma şansım olursa deneyimlerimi paylaşırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı