Çözüldü AMD Tabanlı Sistem İçin macOS Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Arkadaşlar internette biraz gezindim ve macOS, AMD için uyumlu değil vs. demişler. Şimdi biraz bakındım bir sürü değişik isimde imaj dosyaları paylaşmışlar. Ben hangisini tercih etmeliyim ve aralarında farklar nelerdir? Kafam karıştı ve resmen beynim yandı :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bende bundan 2 ay önce bilgisayarıma macOS kurdum. Eğer işlemcin AMD ise uygun imaj dosyası bulmasın. Ekran kartının çözünürlüğü uygunsa marka ve model önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlarca farklı AMD için dağıtım var. Herhangi birini deneyebilirsin.

Ryzen işlemcim var fakat onlara uygun daha çıkmamış galiba.

Hayır, internet üzerinde Ryzen dağıtımları yapılıyor. Biraz araştırma ile çözersiniz diye düşünüyorum.

Ryzen işlemcim var fakat onlara uygun daha çıkmamış galiba.
Ryzen 2700x işlemciye sahip arkadaşımın bilgisayarına başarı ile macOS High Sierra kurabildik kısa bir süre önce. Şahsen geçtiğimiz yıl Ryzen kullanırken kurmuştum kendi bilgisayarıma. Daha önce script/betik içermeyen AMD/Ryzen imajlar yapmıştım. İlerleyen zamanda betik/script içeren imaj çıkarabilirim diye düşünüyorum. Şimdilik mevcut amd-osx tarzı imajları deneyimleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı