AMD uyumlu RAM Intel'de çalışır mı?

Böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. RAM'de bir önbellek aracı gibi çalışır. İşlemci ile haberleşir ve standartları vardır. İşlemci de AMD'de olsa Intel'de olsa pratikte aynı işi yapar.

Bunun teknik bir açıklaması var mı? Nasıl oluyor da RAM AMD veya Intel ayırabiliyor.

Ek olarak bu ilandan alışveriş yapmayın. Satıcı hiçbir şey bilmiyor. Ürün düzgün gelse bile böyle satıcılara para kazandırmayın. İnsanları yanlış bilgilendiriyorlar çoğu zaman. AMD işletim sistemi nedir, RAM'in ses kalitesini ve görüntü kalitesini arttırdığı nerede görülmüş :D.

Mesajınıza katılıyorum ve eklemek isterim ki eskiden DDR2 standartlarında bellek kontrolcüleri işlemci içerisinde olabiliyordu bu sebeple bazı durumlarda uyum problemi yaşanabiliyordu fakat yeni nesillerde böyle bir durum söz konusu değil.

Ben de böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum, ancak var işte. Millet satıyor.
Çoğu kişi satış stratejisi olduğunu söylemiş. Kimse de kesin bir bilgi vermemiş bu konuda. Bir kişi test yapacakmış ama sonucunu paylaşmış mı konuda bulamadım. Hala ikna olamadım :)

Mesajınıza katılıyorum ve eklemek isterim ki eskiden DDR2 standartlarında bellek kontrolcüleri işlemci içerisinde olabiliyordu bu sebeple bazı durumlarda uyum problemi yaşanabiliyordu fakat yeni nesillerde böyle bir durum söz konusu değil.
DDR2'lerde bazen böyle bir sorun oluyordu ama milyonda bir denecek kadar az karşılaştım. DDR3'te de böyle bir şeyin devam ettiğini duymamıştım. Böyle RAM'lerin satıldığını duymuştum. Hatta eski çalıştığım firmada DDR2 RAM satarken bizim e-ticaret tarafı aynı başlığı kopyalamış, yukarıdaki konuda geçenler gibi :), ben de adını düzelttirmiştim ve sattığımız kişilerde sorun yaşamamıştık. Belki de sadece tesadüftür ama hala emin olamadım. Bunu ben de ortam bulabilirsem test edeceğim.

Eski sistemimde deneme amaçlı almıştım. Dedikleri gibi çalışmadı. Daha doğrusu BİOS RAM'i görüyodu fakat PC açılırken Windows yazısında takılı kalıyordu. Malasef DDR2 ve DDR3 RAM'ler de bu firma nereden temin ediyorsa böyle bir ayrım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı