AMD ve F/P efsanesi

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 6B

4670k mı 8350 mi?

• Oy verenlerin toplamı
    70
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
P

pusat57

Ziyaretçi
Çok merak ettiğim bir soru. Şimdi AMD'yi hep F/P olarak biliyoruz ama ben inanmıyorum. Bugün FX8350 ile i5 4670k işlemciyi karşılaştırdığımız zaman 4670k dasha performanslı çıkıyor. Aralarında çok uçurum bir fiyat farkı yok ve İntel daha az güç tüketiyor ve onbard gibi bir özelliğide var. Şimdi 4670k almak daha mantıklı olmuyor mu? Sizce hangisi?

Ben olsam İNTEL derdim. Gerek güç tüketimi gerekse HD4600 ONBOARD ekran kartı kullanma şansı olsun ve tabi ki İNTEL kalitesi.

AMD zaten FX serisinin çarpanları açık diye bu kadar çok satıyor. 4670K söz konusu ise arada fark kalmıyor ve 22nm teknolojisi,entegre grafik kartı,az güç tüketimi ile Intel öne geçiyor.

AMD zaten FX serisinin çarpanları açık diye bu kadar çok satıyor. 4670K söz konusu ise arada fark kalmıyor ve 22nm teknolojisi,entegre grafik kartı,az güç tüketimi ile Intel öne geçiyor.

Katılıyorum.

Bir de şöyle bir şey var K ibareli bir işlemciye en azından Z87 ANAKART alınmalı ve genellikle AM3+ ANAKART ile aralarındaki kıyaslamalarda pahalı oluyorlar.

Bir de şöyle bir şey var K ibareli bir işlemciye en azından Z87 ANAKART alınmalı ve genellikle AM3+ ANAKART ile aralarındaki kıyaslamalarda pahalı oluyorlar.

İşte Intel tek segment bi anakart chipseti yayınlasa ve hem ideal kullanıcılara hem overclock yapanlara tek anakart satılsa Intel rekor kırar.

Bence burada son sozu mantle guncellemesi ve AMD A10 7850K'ya bırakalım. Çunku 400-500 TL'ye aldıgınız bir işlemcının içinde bulunan ufak bir ekran kartı ile BF4 30 40 FPS arası rahatlıkla oynayabilecegınız bir performans sunuyor. Ayrıca guç tuketımı de çok ıyı seviyede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı