AMD Yeni F/P Ekran kartları Çıkaracak mı ?

HakanDogan

Hectopat
AMD bu 2019'da yeni nesil işlemciler çıkaracağını duyurmuştu. En son AMD Radeon 7 ekran kartını tanıtmıştı. 2019 yılında PC toplayacaklar RX 570, 580, 590 kartlarını tercih etmeye devam mı etmeli yoksa yeni nesil ekran kartlarını mı beklemeli ?

RX 600 diye bir seri çıkacak mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir seri beklemek ne kadar doğru olur bilmiyorum. NVİDİA ile kafa kafaya gitmek isteyen AMD yeni bir seri çıkarır mı bilinmez. @HomoDarwinus dediği gibi 590 yeni bir kart en iyisi 5xx serisinden devam etmek.

Böyle bir duyuru yapılmadı diye biliyorum. RX 590 yeni olduğu için AMD üst düzey kartlara odaklandı diye düşünüyorum.

MAC'lerde NAVİ kod adlı bir şey bulmuşlar ( yeni yazılım ile ) aynısı VEGA çıkmadan önce de olmuştu 6-7 ay sonra zaten VEGA mimarisi çıkmıştı. Yüksek ihtimalle yaz ayının ortalarında falan çıkacaktır.

AMD bu yılın sonlarında RX 3000 serisini çıkartacak. Sızıntılar doğruysa eğer çok iyi f/p kartları olacak.

Yılın sonlarını bekleyemem muhtemelen. En iyisi RX 500 serilerine devam edelim yenileri çıkınca alırız.
AMD bu yılın sonlarında RX 3000 serisini çıkartacak. Sızıntılar doğruysa eğer çok iyi f/p kartları olacak.
AMD İşlemci ve Yeni Ekran Kartlarını aynı anda piyasaya sürecekmiş galiba. Umarım Bu yıl sonu olmaz Nisan ve mayıs gibi olursa çok güzel olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı