AMD ve NVIDIA ekran kartlarında görüntü farkı var mı?

DemirMuroo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kolay gelsin. Ben yakın bir zamanda ekran kartı almayı düşünüyorum lakin birkaç kişinin dedikleri beni düşündürdü.
Sizce NVIDIA ekran kartları AMD ekran kartlarından daha mı iyi renkler, grafikler sunuyor? Yani karşına iki monitör koyduğunda NVIDIA AMD'den daha mı çekici?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, kolay gelsin. Ben yakın bir zamanda ekran kartı almayı düşünüyorum lakin birkaç kişinin dedikleri beni düşündürdü.
Sizce NVIDIA ekran kartları AMD ekran kartlarından daha mı iyi renkler, grafikler sunuyor? Yani karşına iki monitör koyduğunda NVIDIA AMD'den daha mı çekici?
Cevaplarınız için teşekkürler.

O monitöre ve ekran kartı üreticilerinin sunduğu Denetim Masası ayarlarına göre ve de senin göz zevkine göre değişir.

Alacağınız karta göre Nvidia tarafında daha iyi bir Ray Tracing etkisi elde edersiniz. Bunun haricinde renk, parlaklık gibi şeyler söz konusu olmaz. Onu monitörünüzün yeterliliği belirler.
Cevabın için sağol yani şöyle desem size Rx 6600xt vs Rtx 3060ti bu iki ekran kartı örnek oyun rdr2 ye baktığımızda renkler ağaçlar dağ taş tepe aynı mı ?
O monitöre ve ekran kartı üreticilerinin sunduğu Denetim Masası ayarlarına göre ve de senin göz zevkine göre değişir.
Herşey aynı monitör renk ayarı iki monitör ile oyuna girdim mesela örnek oyun RDR2 olsun 3060 ti ve Rx 6600 xt aynı görseli mi vericek ona göre bende ekran kartı alicam şimdi diyorum ki AMD alsam grafikler kötü mü olur diye düşünceye kapıldım

Cevabın için sağol yani şöyle desem size Rx 6600xt vs Rtx 3060ti bu iki ekran kartı örnek oyun rdr2 ye baktığımızda renkler ağaçlar dağ taş tepe aynı mı ?
Aynı hocam hiçbir şey değişmez. İkisinde de ultra ayarlara aldığında alacağın görüntü aynı olur.

Hocam ikisi de aynı renkleri verir. Monitörün paneline göre değişir renk. Onun dışında eğer Ray Tracing yapmak istiyorsan Nvidia kartları tavsiye ederim. AMD'nin Ray Tracing performansı yeterli düzeyde değil.

Aynı hocam hiçbir şey değişmez. İkisinde de ultra ayarlara aldığında alacağın görüntü aynı olur.

Hocam ikisi de aynı renkleri verir. Monitörün paneline göre değişir renk. Onun dışında eğer Ray Tracing yapmak istiyorsan Nvidia kartları tavsiye ederim. AMD'nin Ray Tracing performansı yeterli düzeyde değil.
O zaman AMD şuan f/p odaklı olduğundan alınmalı mıdır ? Nvidia pahalı şuanda

O zaman AMD şuan f/p odaklı olduğundan alınmalı mıdır ? Nvidia pahalı şuanda
Yanlış bilgilendirme olmaması açısından tekrar söylüyorum hocam. Ray Tracing kullanacağım derseniz Nvidia alın.

Eğer Ray Tracing ile şimdilik işim yok diyorsanız AMD'nin kartları taş gibi kartlardır. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı