AMD ve NVIDIA ekran kartlarında render farkı

STROKERN

Hectopat
Çok bilmediğimden soruyorum mesela RX 6700 XT, 3060 Ti'dan daha performanslı ve fazladan 4 GB bellek avantajida var ama gördüğüm konularda insanlar render yapılacaksa ya da yayın açılacaksa 3060 Ti'dan yana bilmediğimden soruyorum gerçekten bu kadar bariz fark var mı? RX6000 serisi ile render ve yayın yapılamaz mı ve yapılamazsa nasıl bu fark ortaya çıkıyor?

O testler ne bizim dediğimiz ne? Biz oyun performansı diyoruz siz benchmark performansı diyorsunuz.
Benchmark değil, oyun testi, kırptığım için gözükmüyor, buyrun linkleri:

Benchmark değil, oyun testi, kırptığım için gözükmüyor, buyrun linkleri:
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti Founders Edition Review - Anno 1800 _ TechPowerUp - Google Chrome 1...png

Attığın sitedeki oyun performansları?

6700XT incelemesine gir sağ alttan doğru devam et görürsün oyun testini.
Eki Görüntüle 1669849
Ortalama performansı niye almadın? Gitmiş AMD tabanlı oyunları kanıt diye sunuyorsun. 6700 XT 3080 gücündeymiş sol üstteki testte. Tabii efendim:
Screenshot_20230215_185556.jpg
Screenshot_20230215_185607.jpg

3070 ile %4-5 farkı olan bir kartı 3070 rakibi göstermek nedir bilmiyorum. 3060 Ti 3070 arası deseydin neyse. Ayrıca bu kartlar 4K kartı değil, niye 4K testlerini koydun?

Siz gösterin karşılaştırmayı, ona bakalım, ben TechPowerUp verileri üzerinden örnek verdim, bu adamlar yalan söylüyor diyorsanız bir şey demiyorum.
Hocam size kaynak gösteriyorum inanmıyorsunuz o zaman siz bir oyun testi atın diyorum ben atmam siz at diyorsunuz e atıyorum inanmıyorsunuz. Sanki bir kısır döngüye girdik değil mi?

Geri
Yukarı