AMD VEGA 56 ve 64 İncelemesi

İyi günler arkadaşlar. VEGA 56 ve 64'ün NDA'sı kalktı ve incelemeleri yayınlandı. Kaynak olarak Guru3D sitesini seçtim ve işte sonuçlar.

Sniper Elite 4 - DirectX 12 - Ultra Ayarlar

sniper elite 4.png

Rise of The Tomb Raider - DirectX 12 - Very High Ayarlar

rise of the tomb raider.png

Battlefield 1 - DirectX 12 - Ultra Ayarlar

Battlefield 1.png

Ghost Recon - Wildlands - DirectX 11 - Very High Ayarlar

Ghost Recon - Wildlands.png

GTA 5 - DirectX 11 - Ultra Ayarlar
gta 5.png

Test edilen tüm oyunlar ve kartın güç tüketimini görmek için Guru3D'den bakın.

AMD Radeon RX Vega 56 8GB review

Genel olarak 1070 161 Watt güç tüketirken VEGA 56 236 Watt güç tüketmiş. Performans olarak VEGA 56 DirectX 12 li ve Vulkan lı oyunlarda daha iyi.

AMD madem enerji verimliliğine çalışmıyorsun. O zaman git oyun yapımcılarına onlarla iş birliği yap da DirectX 12 li oyunlar çoğalsın. Yoksa VEGA 56'da satmaz.

O eski AMD artık yok. Üst düzeye çözüm sunan ve rakibi seviyesinde fiyat sahibi bir firma var.
Eki Görüntüle 254362
Hocam aşagı yukarı aynı performans 20 fps fark atmıyor, fiyatıda aynı olacakmış eh 1 yıl önce çıktığına göre nasıl VEGA kartlar alınacak? GTX 1070 alan adamı ağlatamadığına göre bir anlamı yok bana göre.

Ekleme: Rakip kartlarıyla aynı fiyatta değil çok daha ucuz olacakmış önsiparişe göre. Alınabilir. Umarım madenciler tarafından yağmalanacak türden bir kart değildir.

TDP değerleriyle ilgili birkaç olumsuz yorum okudum burda başka başlıklar altında. Tamam belki Vega tüketim değerleri yüksek ama arkadaşlar çoğu kullanıcı/potansiyel alıcı F/P üzerinden değerlendirme yapacak kart almaya karar verirken. Onun için benim fikrimce TDP değeri çok da önemli olmayacak. Eğer 300-500 lira daha az verip GTX 1080 performansı alacak olursa insanlar (ki sanırım olacak) TDP falan hikaye.
Şunu da ekleyim, çoğu oyuncu artık düşük değerlere sahip PSU kullanmıyor. Çoğu kişinin sahip olduğu PSU ekran kartı için 400 watt'tan daha düşük çıkış sağlamıyor.

TDP değerleriyle ilgili birkaç olumsuz yorum okudum burda başka başlıklar altında. Tamam belki Vega tüketim değerleri yüksek ama arkadaşlar çoğu kullanıcı/potansiyel alıcı F/P üzerinden değerlendirme yapacak kart almaya karar verirken. Onun için benim fikrimce TDP değeri çok da önemli olmayacak. Eğer 300-500 lira daha az verip GTX 1080 performansı alacak olursa insanlar (ki sanırım olacak) TDP falan hikaye.
Şunu da ekleyim, çoğu oyuncu artık düşük değerlere sahip PSU kullanmıyor. Çoğu kişinin sahip olduğu PSU ekran kartı için 400 watt'tan daha düşük çıkış sağlamıyor.
Şu anda GTX 1080 ÖZEL TASARIM sürümleri 2.600 TL'den başlıyor 2.900 TL'ye kadar var. Mining olayı yüzünden bu kadar pahalı. Nvidia'nın suçu değil. Vega 64'ün satabilmesi için Türkiye o kartın maximum 2.200 TL olması lazım. Bu da imkansız. En ucuz Vega 64 kartı 499 dolar. Su anki kur ile 1.760 TL oluyor KDV'siz. Türkiye'de rahat 2.500 TL olur o kart.

Geri
Yukarı