AMD Vega Çok Yakında

2.png

9567574.jpg

VEGA ne zaman çıkacak sorusuna AMD, bu çeyrekte çıkacağını söylüyor. Yani önümüzdeki iki ay içerisinde çıkacak.

Farkı nedir hocam? Biraz acemiyim, yeniyim de buralarda.
AMD şu anki ekran kartlarında Polaris mimarisini kullanıyor. Vega yeni bir mimari olup, biraz daha üst segmente yönelik olucak. Kullanılan bellekler değişecek vb. ayrıntılar var, Technopat'ta araştırma yaptığınızda bulabilirsiniz. Veya internette de gerekli bilgiyi bulabileceğinize eminim.

Farkı nedir hocam? Biraz acemiyim, yeniyim de buralarda.
Farkı aşağıda anlatmaya çalışayım. Özellikler GTX 1070'e ait. Bellek bant genişliği iki katı artıcak. Bit değeri 8 katı artıcak. Ve HBM2 teknolojisini kullanacak. TFLOPS olarakta 2 katından biraz fazla olacak deniyor. Linkte HBM teknolojisi anlatıyor. HBM2'de geliştirilmiş versiyonudur.
Bakalım kart çıkınca göreceğiz.
244.png

Paylaşım için teşekkürler. Fakat benim aklımda çok daha farklı bir soru var. Vega mimari ile sadece yüksek seviye kartlar mı hedefleniyor? Yoksa orta segmente uygun bir ürün olacak mı? Ryzen serisinde yaptıkları gibi önce yüksek seviyeler çıkıp, sonrasında daha alt sınıflara da çıkabilir. Ama bu bekleme sürecinde olanları daha çok yıpratacaktır(Ben de onlardan biriyim). Tabi yine son kararı bütçe verir :D Umarım uygun fiyata, performanslı ve yeni mimarili bir kart görebiliriz. Bu AMD'nin vega serisi için mükemmel bir tanıtım olur. Aklımdaki fiyat ise 1550±100 tl. Zor gibi dursa da böyle bir fırsat verirlerse bütçemi sonuna kadar zorlarım :neo:

Paylaşım için teşekkürler. Fakat benim aklımda çok daha farklı bir soru var. Vega mimari ile sadece yüksek seviye kartlar mı hedefleniyor? Yoksa orta segmente uygun bir ürün olacak mı? Ryzen serisinde yaptıkları gibi önce yüksek seviyeler çıkıp, sonrasında daha alt sınıflara da çıkabilir. Ama bu bekleme sürecinde olanları daha çok yıpratacaktır(Ben de onlardan biriyim). Tabi yine son kararı bütçe verir :D Umarım uygun fiyata, performanslı ve yeni mimarili bir kart görebiliriz. Bu AMD'nin vega serisi için mükemmel bir tanıtım olur. Aklımdaki fiyat ise 1550±100 tl. Zor gibi dursa da böyle bir fırsat verirlerse bütçemi sonuna kadar zorlarım :neo:

Hayır hiç sanmıyorum. VEGA üst segment bir mimari olacak. 12.5 TFLOPS gibi bir güçten bahsediyoruz ki 1080ti bile 11.3 TFLOPS.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı