AMD vs Intel

GTA SA vs. GTA VC | Technopat Sosyal

Merhaba arkadaşlar, bu konuyu hala anlamadım. Çoğunluk bir kısım Intel diyor, diğer birçoğunluk kısım ise AMD diyor. Bazıları diyor ki yayıncılar Intel kullanıyor, Intel en iyisi. Bazıları diyor yayıncılara Intel bedava verdiği için kullanıyorlar. Hala anlamadım. Bilen biri varsa diye sormak istedim. AMD mi yoksa Intel mi daha performanslı ve iyi bir işlemci?

AMD'yi şahsen ben daha önce görmekteyim 6000 serisi ile birlikte çok daha yukarı atabilir kendisini AMD. Bir yandan da Intel de 12. nesil ile sene sonunda 10nm üretim teknolojisine geçerek bir atılım yapmayı planlıyor. 14 Temmuz 2021 tarihi itibari ile söyleyebilirim ki daha düşük F/P bütçeler için Intel (10400[f], 11400[f]), daha üst bütçelerde AMD(5600X, 3800X, 3900X, 3950X, 5800X, 5900X, 5950X).

Ne kadar paran var? Ne amaçla kullanacaksın? Bunların hepsi birer etken. Marka kıyaslaması değil ürün kıyaslaması yapabilirsiniz, onun haricinde karşılaştırma cevapları hep havada kalacaktır ve bunu tartışmak zaman kaybından başka bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı