AMD Wattman Çözümü

Bende MSI RX 470 var. MSI uygulamaları ile birlikte Radeon uygulamasını da kaldırıp sadece grafik sürücüsünü yükledim. Wattman ve bazı gereksiz uyarıları artık almıyorum :) MSI'ın gaming app uygulaması da ekranda grafik hataları veriyordu. Ekran kartının BIOS'unu da MSI forumunda sorarak uygun BIOS'u yükledim. Belki şu an Radeon uygulamasını kurabilirim.

Ancak uzun süredir ayrı kartlarda bile bu hatalar veya uyarılar oluyorsa bu gerçekten sinir bozucu bir durumdur.

Arkadaşlar birkaç gün önce Wattman hatasını almaya başlamıştım. AMD Teknikle konuşarak sorunumu çözdüm. Teknik elemanın dediklerini buraya yapıştırıyorum. Umarım size yardımı dokunur. Benim problemim Windows’un güncelleme yaparken AMD sürücülerini de indirip kurmasıydı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kısaca Türkçesi ile özet geçebilecek ?

En kısa haliyle, BIOS ve chipset sürümünün güncel olduğundan emin ol.
"Show and hide" aracıyla AMD grafik sürücüleri için otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bırak.
Güvenli modda DDU ile AMD grafik sürücülerini kaldır.
Bilgisayarı yeniden başlat(güvenli moddan çıkmak için).
Windows tarafından önerilen önemli/kritik güncellemeleri yap(Windows'un, grafik sürücüsünü yüklemediğinden emin ol).
Bilgisayarı yeniden başlat.
Linkteki sürücüyü indir. İnternet bağlantını kes ve varsa antivirüsünü devre dışı bırak. Sürücüyü yükle.
Radeon ayarlarında "Geliştirilmiş senkronizasyon" etkinse devre dışı bırak.

Arkadaşlar birkaç gün önce Wattman hatasını almaya başlamıştım. AMD Teknikle konuşarak sorunumu çözdüm. Teknik elemanın dediklerini buraya yapıştırıyorum. Umarım size yardımı dokunur. Benim problemim Windows’un güncelleme yaparken AMD sürücülerini de indirip kurmasıydı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim windows da aynı şekilde sürücü yükledi. Neyseki sorun çıkarmadı üstüne adrenalin sürümünü kurdum.

Şu sorunlar için garantiye yolladım kartımı. Ayrıca şu Wattman olayını da sorunlar kısmında bildirdim. Bakalım ne çıkacak.
IMG_20190610_000448.jpgIMG_20191028_013525.jpg
Sorunumu çözdüm çok teşekkürler.

Son düzenleme:
AMD bunu bile bile neden hala bir çözüm üretmiyor ? İlk mesajdaki destek ekibinden gelen çözüm dışında. Hadi çözüme rağmen düzelmezse? Ya yenisi ya garanti.. "Bence" çok saçma.
Sorun Windows' un ekran kartı sürücülerini kendi yüklemesi. Bu özelliği devre dışı bıraktığınızda daha az sıkıntı yaşarsınız; arkadaş da Windows' un kurmuş olduğu AMD yazılımını bilgisayarından tamamen kaldırıp yeni sürücüyü elle kurmuş, sorun çözülmüş.

RX580' de ne tür sıkıntılar yaşanıyor bilmiyorum ancak kendim şahsen giriş seviyesi R7 M445 kullanıyorum. Başlarda çok fazla sıkıntı yaşıyordum driverları ile; ama zamanla nasıl temiz kurulum yapılacağını vs. kavradım (ki çok basit sıkıntılarmış, kendi bilgisizlik ve deneyimsizliğimden olmuştu) ve şu anda gıcır gıcır çalışıyor.

Sana tavsiyem AMD RX580 alman daha iyi olur, sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum ancak bir sorun çıksa dahi o sorunu anlamanın ve çözmeye çalışmanın vereceği mutluluk başka yerde yok. Hem deneyim kazanmış olursun. :)
DDU programı ile temiz kurulum yapmış arkadaş o kadar :D

Büyütülecek bir şey seğil.

Sorun Windows' un ekran kartı sürücülerini kendi yüklemesi. Bu özelliği devre dışı bıraktığınızda daha az sıkıntı yaşarsınız; arkadaş da Windows' un kurmuş olduğu AMD yazılımını bilgisayarından tamamen kaldırıp yeni sürücüyü elle kurmuş, sorun çözülmüş.

RX580' de ne tür sıkıntılar yaşanıyor bilmiyorum ancak kendim şahsen giriş seviyesi R7 M445 kullanıyorum. Başlarda çok fazla sıkıntı yaşıyordum driverları ile; ama zamanla nasıl temiz kurulum yapılacağını vs. kavradım (ki çok basit sıkıntılarmış, kendi bilgisizlik ve deneyimsizliğimden olmuştu) ve şu anda gıcır gıcır çalışıyor.

Sana tavsiyem AMD RX580 alman daha iyi olur, sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum ancak bir sorun çıksa dahi o sorunu anlamanın ve çözmeye çalışmanın vereceği mutluluk başka yerde yok. Hem deneyim kazanmış olursun. :)

DDU programı ile temiz kurulum yapmış arkadaş o kadar :D

Büyütülecek bir şey seğil.
Cidden bu mu yani ? 😄😄😄 Millet bozulan hayıflanıyor o zaman. RX580 alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı