AMD Wraith Prism performansı nasıl?

Elias_Kötzz

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G Skill Sniper 3000 Mhz 1.35v
Anakart
ASUS PRIME B450 M.K
Merhaba AMD 3500X işlemciye sahibim. Söz konusu işlemciyi 4.3 GHz +2.35 v şeklinde kullanıyorum. İşlemcim yarım saatlik OCCT testinden 71 derece ile çıktı. Bunun yanında 4.5 GHz testi yaptım ve +2.75 GHz ile çalıştırdım. Not işlemci silikon kalitesi plat olduğu için 4.5 GHz'e kadar oclayabildim. Bu aynı testte 81 derece ile çıktı. Ama sanırım ASUS Prime B450 m. K besleyemediği için R6 oynarken droplar giriyor ya da farklı şeyler var bilemiyorum.

Sizce sıcaklık değerleri nasıl ve ASUS Prime B450 anakart ile 4.5 GHz kullanmak (dropu çözersem) akıl karı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal hocam hem OC hem yük altında tabii 80'nin altında olsa daha da iyi olurdu ama bu sıcaklık pek fazla değil.

Aslında daha düşük voltajlarda 80 altını görüyorum. OCCT testindende sağlam alıyor ama Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de FPS düşmesi yiyorum. Aynı şekilde +2.75 v yapınca drop girmiyor. Anlamadım gitti

Aslında daha düşük voltajlarda 80 altını görüyorum. OCCT testindende sağlam alıyor ama Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de FPS düşmesi yiyorum. Aynı şekilde +2.75 v yapınca drop girmiyor. Anlamadım gitti

Tavsiyem 80 altında kullanmanız eğer 80 altında drop yiyorsanız voltaj düşürmeye gerek yok.

Tavsiyem 80 altında kullanmanız eğer 80 altında drop yiyorsanız voltaj düşürmeye gerek yok.

Şu an 4.1 GHz devam edecegim zaten 144 Hz monitörüm var ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Full ayarlar (kenar keskinleştirme FXAA) 240 FPS alıyorum. Ağır oyunlara girişirsem 4.5 GHz kullanacağım teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı