AMD Wraith Prism soğutma performansı nasıl?

Ryzen 5 5600X kasada kullanıyorum, oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor. Genelde 60-65 arasında takılır.

Fakat Battlefield V'te bazı sahnelerde 75 dereceye çıktığı oldu. 3070 kullanıyorum ve işlemciyi zorluyor, işlemci kullanım oranının %80'lere çıkış 75W çektiği sıralarda 75 derece görür ama çok nadir bu dediğim gibi güçlü ekran kartı olmalı FHD'de.

60-65 derece arasında ise oyunlarda 65W civarında güç çeker. Kasanın hava sirkülasyonu da önemli. Cooler Master TD500 kullanıyorum. İşlemci frekans düşürmüyor.

Yani Ryzen 5 3600 için hayli hayli yeter.

Eki Görüntüle 1325706

Bu hocam bahsettiğim. R7'de veriyorlar mıydı tam emin değilim.
Aynen hocam bunu diyorum
Şekli güzel, sesi üzerindeki tuş ile Low moduna alınınca yüksek devirler haricinde rahatsız etmiyor, kasa içi hava akışı iyiyse OC yapılmadığı sürece rahatlıkla yetecektir.
Tek fan olarak alınca üzerinde macunla mı geliyor bilmiyorum ama kendi macunuyla kullanmayın kaliteli bir macun sürün.
Yakın zamanda bütçeyi arttırma imkanınız varsa biraz daha bu şekilde idare edin sonra kule tipi bir soğutucu alın daha verimli olacaktır. 34 Duo veya 224-XT gibi.

Şu anda acelem yok yaza doğru daha iyisini alabilirim havalandıtması iyi kasamın 3 önde 2 egzoz var ekstradan 2 alta ve 1 tane daha egzoz eklemeyi düşünüyorum
Hiper Zelda 500W için İncehesap ile görüşmüştüm. Tam işlemci üstü ölçü veremediler ama bir ölçü aralığı söylediler. Bende de Arctic Freezer 34 Duo vardı. Ben o riske girip almamıştım.
O kasayı. Sığmayabilir yani bu soğutucu senin kasana.

Bende sordum dedikleri ölçüye göre sığıyor kendimde ölçtüm sığıyor ama cama değme ihtimali olabirim.

Aynen hocam bunu diyorum

Şu anda acelem yok yaza doğru daha iyisini alabilirim havalandıtması iyi kasamın 3 önde 2 egzoz var ekstradan 2 alta ve 1 tane daha egzoz eklemeyi düşünüyorum

Bende sordum dedikleri ölçüye göre sığıyor kendimde ölçtüm sığıyor ama cama değme ihtimali olabirim.
Şimdi bir denedim, 5600G ile Core Boost açık, %41 sabit fan hızında 5 dk Aida64 testinde 74 dereceyi geçmedi.
%41 seviyede herhangi bir şekilde sesi duyulmuyor ve Arctic MX-4 macun sürülü. Fikir vermesi açısından aklınızda bulunsun.

Stok soğutucuların en performanslısı ama en nihayetinde bir stok soğutucu, sesli çalışıyor ve airflow konusunda kötü. Tam bütçe ne kadar?

Ha iyi, gerek yok o kadar çıkmaya aslında.

Geri
Yukarı