AMD Zen İşlemciler vs Intel Skylake

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu donanım işinde fanboyluk çok saçma geliyor nedense, konsol ve pc arasında yapılan savaşları az çok anlıyorum ama şu donanım kavgalarını bir türlü anlayamadım.

Bekleyip göreceğiz, [emoji23] içimden bir ses buralar eskiden tarlaydı diyen illaki çıkar diyor.
@Silinen üye bu Ryzen GTA 5 açıyormu? [emoji23][emoji23][emoji23]

Fanboyluk neden yapılır ki? Hangisi iyiyse, uygunsa, fiyatı ucuzsa ona yönelinir. Neden az performansa çok para vermek istenir ki? Anlayamıyorum... Ben Nvidia'nın ekran kartlarını daha iyi buluyorum mesela, fiyat olarak bir tık fazla da olsa ona alıştığım için ona yöneliyorum ama bir tık, aynı şekilde İntel'de de öyle ama şu bahsi geçen performans testlerinden Ryzen mimarili işlemci serilerinin aldığı puanlar çok uçuk, fiyatına göre muazzam performans yani. Bir an acaba geçsem mi dedim açıkçası çünkü hem ucuz hemde performanslı. Eee bu kadar sebep varken neden fanboyluk?

AK-47 neyse Ryzen 7 benim için odur ucuz ve etkili şu an intel'in yeni hamlesi bakalım ne olacak bu intel'de nm konusunda epey gelişti bekleyip görecez.

Hangisi GTA 5'de daha iyi performans veriyorsa o iyidir benim gözümde. Ama fiyatta dahil buna. :)

Bu şuna benziyor, "Dünyanın en iyi arabası hangisi?" diye sorulduğunda insanlar; ferrari, bugatti vb. şeklinde cevaplar verebilir. Peki hangisi bu arabalardan alabilir? Cebindeki parayla alabildiğin en iyi araba senin için en iyi arabadır...

Benim görüşüm bu yüzden AMD'den yana.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı