"amdkmpfd.sys" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

eypakrcy

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Lenovo G510 model laptop açılış ekranında amdkmpfd.sys hatası veriyor gelen ekranda;
(amdkmpfd.sys) ve (driver IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) bilgisi var.

Lenovo G510 laptop.
Intel i5 4200M.
AMD Radeon R5 M.230
Sistem 240GB SSD kurulu Windows 10.
Ve 1TB HDD.

Minidump dosyası: minidump Eyüp Akarçay.rar

Forumdan yararlanarak uyguladığım birkaç yol oldu ama işe yaramadı.

-BIOS sürümü güncellik kontrolü.
-https://www.technopat.net/sosyal/blog/sfc-scannow-komutu-nedir-ne-ise-yarar.2514/

Şimdiden yardımcı olan ve olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende de Lenovo G510 var.
Özellikleri şöyle:

Intel i7-4700MQ
AMD Radeon R7 M265
Sistem diski 240GB SSD Windows 10 21H1 kurulu,
Depolama için 1TB HDD var.

AMD Radeon yazılımının 21.5.2 sürümünü kurmaya çalıştığım an aynı hatayı aldım. Yükle butonuna basar basmaz mavi ekran verdi.
Daha önceleri de AMD'nin yeni ekran kartı sürücülerini yüklemeye çalıştığımda da sorun yaşamıştım. Laptop açılır açılmaz kilitleniyordu. BİOStan wirelessi devre dışı bırakıp, ekran kartı sürücüsünün kurulumu yapıp wirelessi devreye alıyordum. Kendimce bulduğum bir yöntemdi, işe de yarıyordu.
Bu seferki hata başka sebepten kaynaklı gibi gözüküyor. Ne yapılması gerekli şu an için ben de bilmiyorum. Bir yöntem bulursam burada paylaşırım.

Bu aralar pek aktif olamıyorum. Girer girmez görüp geldim. Dosyalara baktım. Donanımsal gibi görünüyor. Temiz kurulum yaparken'de bu sorunu yaşıyorsan donanımsal yani anakart değişmesi gerekiyor diyebiliriz. Garantisi varsa anakart değişimi talebi ile gönderir misin?

Merhaba arkadaşlar Lenovo G510 model laptop açılış ekranında amdkmpfd.sys hatası veriyor gelen ekranda;
(amdkmpfd.sys) ve (driver IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) bilgisi var.

Lenovo G510 laptop.
Intel i5 4200M.
AMD Radeon R5 M.230
Sistem 240GB SSD kurulu Windows 10.
Ve 1TB HDD.

Minidump dosyası: minidump Eyüp Akarçay.rar

Forumdan yararlanarak uyguladığım birkaç yol oldu ama işe yaramadı.

-BIOS sürümü güncellik kontrolü.
-https://www.technopat.net/sosyal/blog/sfc-scannow-komutu-nedir-ne-ise-yarar.2514/

Şimdiden yardımcı olan ve olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Kanka AMD'nin ekran kartı sürücüsünü bu siteden indir yeniden başlat sorun çözülür https://www.amd.com/en/support.

Bende de aynı sorun var yıllardır. Samsung Ultrabook NP530u4e . Kendi sitesinden ekran kartı sürücüsünü yüklersem sorun yok ama o da 2015 tarihli yani çok eski. Amd'den güncel sürücüyü yüklemeye kalkarsam yükleme ekranında donup kalıyor, hiç bir tuş çalışmıyor. Kapatma tuşuna basılı tutup kapatıyorum. Tekrar açıyorum, şifre girince hoşgeldiniz yazısı çıkıyor ve donuyor. Tekrar kapatma tuşuna basılı tutup kapatıyorum. Bu kez 2. olduğu için açılışta onarma sayfasına çıkıyor, oradan güvenli moda girip DDU ile sürücüyü siliyorum. Eğer güncel sürücüyü burda tekrar yüklersem sizdeki mavi ekran hatasını almaya başlıyorum. Sürücüm güncel oluyor ama her açılışta mavi ekran geliyor kendini yeniden başlatıp açılıyor ama her kapatıp açtığımda ilkinde mavi ekran veriyor. İşlemci intel, ekran kartı amd olunca bi uyumsuzluk var sanırım birbirini sevmiyorlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı