Amerika 1.dünya savaşına katılmasaydı Almanlar kazanabilir miydi?

2. dünya savaşında kazanamazlardı. Zaten Sovyet'ler almanları yenmişti. ABD sonradan gelip mala ortak olur gibi oldu.

Hocam yanlış biliyorsunuz, almanlar tam sovyetleri bitirecekken Amerika'dan yardım geldi Amerika'dan gelen o yardım olmasaydı o sıra Moskova düşerdi ve Sovyet'ler pes ederdi sonrasında zaten kış oldu o zaman kendilerini toparladılar, ondan sonra almanları yendiler.

Hocam yanlış biliyorsunuz, almanlar tam sovyetleri bitirecekken Amerika'dan yardım geldi Amerika'dan gelen o yardım olmasaydı o sıra Moskova düşerdi ve Sovyet'ler pes ederdi sonrasında zaten kış oldu o zaman kendilerini toparladılar, ondan sonra almanları yendiler.
Yardım gelebilir ama savaşa sonradan dahil oldular. Almanlar Moskova yakınlarına geldiğinde Orta Asya halklarında trenle askerler geldi, onlar sayesinde geri püskürtüldüler.

Sovyet'ler zaten Amerika sayesinde yendi Amerikalı'lar savaşın başında sovyetlere destek olmasaydı kıştan sonra kaybederlerdi.
Amerika Japonlarla savaşıyordu. Sovyetlere asker gelmedi, silah yardımı gelebilir. Sovyetler Almanlara yenilecek değildi, Almanlar Moskovaya kadar geldiğinde Orta Asyadan gelen tren Almanları geri püskürttü.

Silah gelmedi mi dedim? O kadar Thompson vardı. ABD babasının hayrına vermedi o silahları, hem kendi çıkarı vardı hem de parasını aldı.
Hama'da onlara silahı kim verdi Amerikalı'lar ve Rusların çoğu kamyonu Ford'du.

Amerika Japon'larla savaşıyordu. Sovyetlere asker gelmedi, silah yardımı gelebilir. Sovyet'ler almanlara yenilecek değildi, almanlar Moskova'ya kadar geldiğinde Orta Asya'dan gelen tren almanları geri püskürttü.

Hocam asker e gerek yok o Sovyetler'de fazlasıyla var ama Amerika olmasaydı o silah yardımını kimse yapamazdı.

Sovyet'ler zaten Amerika sayesinde yendi Amerikalı'lar savaşın başında sovyetlere destek olmasaydı kıştan sonra kaybederlerdi.
Amerika Japonlarla savaşıyordu. Sovyetlere asker gelmedi, silah yardımı gelebilir. Sovyetler Almanlara yenilecek değildi, Almanlar Moskovaya kadar geldiğinde Orta Asyadan gelen tren Almanları geri püskürttü.

İlkinde muhtemelen kazanırlardı çünkü Amerika savaşa dahil olmadığı için
kumar oynar gibi tüm güçleriyle saldırmayacaklardı, ikincisinde ise Hitler yine bir yolunu bulup kaybederdi gibime geliyor ama Amerika'nın sovyetlere yaptığı yardımlarda hiç küçümsenecek boyutta değil sonuçta adamların montlarının bile Amerika'dan geldiğini düşünürsek, savaş bayağı uzun sürebilirdi.

SSCB ile Japonya daha önceden savaşmayacaklarına dair anlaşmışlardı.
İngiliz, Fransız, ABD kısacası hiçbir müttefik askeri Japon ana karasına ayak basmadı. Japonlar asıl savaşa kendi ülkelerinde hazırlanıyordu. Müttefiklerin maçası yemediği için Japonya' ya atom bombası attılar. Kısacası ABD'yi gözünüzde çok büyütmeyin. Almanları yenen de SSCB'dir.

Yeni konular

Geri
Yukarı