Amerika deneyimim

Amerika'dan dönmeli miyim ?

• Oy verenlerin toplamı
    183
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağolun hepiniz umarım hayırlı olur, yarın Texas'ta göreceğiz varmı ırkçı :ROFL: . Beyler bu arada video atamıyoruz galiba sosyale, burada bir şekilde nasıl video paylaşabilirim. Çünkü size ânı göstermek istiyorum. Fotoğraf biraz kuru kalıyor, video daha iyi olur bence. Veya video + fotoğraf. Sizlere Hayırlı geceler. Sizin saat ile sabah görüşürüz.
Paylaşımların için teşekkürler. Bir çok arkadaşım, tanıdığım fırsatını buldu ve yurtdışına gitti. Keşke bende bir fırsat bulsam da gidebilsem. Amerika ‘da olurdu ama seçme şansım olsa şansımı Japonya için kullanmak isterdim. Ne yazık ki ‘küçük Amerika’ sanıyoruz kendimizi. Bir Norveç bir Finlandiya gibi olmak yerine devlere kafa tutuyor, ceremesini A ‘sı B ‘si hiç farketmiyor; Halk olarak biz çekiyoruz. Halen dolar düşer mi? Evet düşer: seçimden sonra vb. Muhabbetleriyle kendi kendimiz avuturken git gide fakirleşiyoruz ama İmanımız var elbette. Şükretmek güzel bir şey tabi. Lakin hiç de iyi değiliz. Dışa bağımlı yaşıyoruz. Bir çok konuda ürettiğimiz şeyler bize bile yetmiyor. Bir mercimeği bile yerli bulmak zor olmuş, sarımsağın Çin üretimleri moda olmuş. Neyse uzar gider bu muhabbet, diyeceğim o ki iyi yapmışsın paylaşmakla. İnternette Avrupa olsun, Amerika olsun bir sürü paylaşım var. Halen insanlar olayı din kavramı ile yorumlamaktan zevk alıyor, insan hakları ne ki!
Rica ederim.

Sağolun hepiniz umarım hayırlı olur, yarın Texas'ta göreceğiz varmı ırkçı :ROFL: . Beyler bu arada video atamıyoruz galiba sosyale, burada bir şekilde nasıl video paylaşabilirim. Çünkü size ânı göstermek istiyorum. Fotoğraf biraz kuru kalıyor, video daha iyi olur bence. Veya video + fotoğraf. Sizlere Hayırlı geceler. Sizin saat ile sabah görüşürüz.

Rica ederim.
Youtube'a yükleyip link atabilirsin.

XenoR hocam, San Fransisco, o değil de, bu Çin'liler her yerde var, adam gelip buraya market açmış :ROFL:, küçük sarı araçları çözemedim. Benzin burda 20 cent daha pahalıymış.

Yemin ediyorum çok güzel ya. Hele o köprü ve Amerikan tırı. Ben büyüyünce Amerikanca öğrenicem :ROFL:

Not: Kesinlikle Amerikanca :D

Çok gurbetçi vatandaş gördüm işsizlik dolayısı ile giden, çok öğrenci gördüm eğitim, dil, lisans için giden ama 1 ay önce gittiği ülkenin bayrağını kapağa, profil resmine koyacak kadar aşağılık kimse görmemiştim, görmüş oldum. Ülkenin halinden sıkılıp, İngilizce'nin önemini anlayan ileri görüşlü babayı da tebrik ediyorum. Böyle bir çocuk da ancak kaçma planları kuran vatansızların eseri olabilirdi.
Evet, yukarıda birçok muhalif arkadaşın da büyük bir şevk ile belirttiği gibi ekonomimiz kötü durumda, dolar bunları yazdığım saatte 7 TL'den işlem görüyor. Evet alım gücümüz düşük, evet yaşam standartlarımız daha düşük, evet boş hayatında tek heyecan noktan olan daha iyi bir sistem toplama arzunu oralarda gerçekleştirebilirsin. He evet unutmadan benim buradan 10 litre aldığım paraya sen depo dolduruyor, ben burada eski bir arabaya binerken sen aynı paraya daha güzel arabalara binebileceksin. Tebrik ediyorum muhteşem refaha kavuştun. Hayatın boyunca burada binemeyeceğin bir arabaya binebileceksin ki bu muhteşem bir detay.
En çok da hükümete gönderilen dilekçe güzelmiş. Vatana hayırlı olmanız çok güzel. Ülke ekonomisine de katkıda bulunun vatanınızın. Sınırsız yaşama hakkına da kavuşun çok güzel.

Burayı okuyan arkadaşlara sesleniyorum. Hayat daha iyi bir arabaya binmek, ucuza depo doldurmak, sistem toplamak kısaca alım gücü ile doğru orantılı bir mutluluk yaşamaktan ibaret değil. Vatan duygusunun ne demek olduğunu azıcık da olsa bu Amerika'lı arkadaşın mayasında bulunmayan maneviyat hamuruna sahip olanlar anlayacaktır. Özleyecek bir şeyim yok demiş, zaten vatan duygusu, milli maneviyat duygusu gibi insanı insan yapan duygulardan soyut yetiştiğin için bu haldesin. Aşağılık kelimesi insani duygulara sahip olmayan ve döneminin refahı yüksek ülkesine sığınıp, kendi ülkesi ile 80 yıldır savaşan, insanımızın ölmesine sebep olan bir ülkenin bayrağını profiline çekecek insanlar için yetersiz kalıyor. Bunlar çukur, çukur!
Orada çalış, orada aile kur, çocuğuna da yabancı ismi koy he birde senden ricam sağda solda soranlara Türk olduğunu söyleme, hiçbir Türk insanı bu kadar çukur olamaz.

Vatanı için, milleti için cepheden cepheye, savaştan savaşa koşan, arkasını dönüp dağlara sonra da Avrupa'ya kaçmak varken bizden sonrası yaşasın diyen tüm şehitlerimize, vatanın bütünlüğü ve genişlemesi için çalışan tarihimizdeki tüm komutan, kağan, sultan, padişahlara ve Milli Mücadele'yi yöneten yine yukarıda belirttiğim gibi kaçmayan ve sığınmayan Mustafa Kemal Atatürk'e kısaca tüm kahramanlara saygı ile...

Kendi şahsi görüşlerim ile yaptığım müdafanın içermediği halde hakaret vb. suç ile kaldırılmayacağını umuyorum.

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Bravo ayakta alkışladım sizi. Kaç sayfadır böyle bir mesaj bekledim. Sonunda birisi o mesajı atmış.

Söylediklerinizin noktasına virgülüne kadar katılıyorum. Bakın siz haklısınız ki, kimse sizin ile tartışmaya bile girememiş.

Son düzenleme:
Beyler anlık olarak TEXAS karışık şu an, bir süpermarkete girdim, çıktığımda bu manzara ile karşılaştım, saat 03.19.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beyler anlık olarak TEXAS karışık şu an, bir süpermarkete girdim, çıktığımda bu manzara ile karşılaştım, saat 03.19.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
RGB Texas'ı inceliyoruz arkadaşlar.

Hiç şaşırmadım :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı