Bilgisayarcı deneyimim

Makaleler
1
Merhabalar dün bir bilgisayarcıya gittim (bilgisayarcı denemez çünkü hem elektrikçi hem de bir sürü farklı şey satıyor)bilgisayarımda ısınma sorunu vardı temizlik + macun değişimi yaptı laptopuma 1 saat kadar sürdü işi orada beklerken izlememe izin verdi beklerken de bir çay ısmarladı. Bilgisayarı açtığımızda vasat olmuştu içi her yerde küçük vidalar vardı bunun öncesinde geçen sene başka bir bilgisayarcıya götürmüştüm deyim yerindeyse bilgisayarın içinden geçmiş küçük vida yerlerine büyük vida takmıştı bazı yerleri bantla tutturmuştu ve macunu değişmemişti galiba çünkü macun taş gibi olmuştu. Adam hemen fanları çıkartıp hava vurdu WD-40 ile yağladı sonrasında ızgaraları temizledi ardından hava girişlerini tinerle fırçaladı depodan yeni vidalar taktı çok iyi ilgilendi güler yüzlü bir adamdı 100 TL gibi bir ücret çıkardı bence sonuna kadar hak etti. Bilgisayarın fanları gece ufo gibiydi artık hiç ses yapmıyor bilgisayarda donmalar/kapanmalar vardı hepsi gitti ellerine sağlık adamın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar dün bir bilgisayarcıya gittim (bilgisayarcı denemez çünkü hem elektrikçi hem de bir sürü farklı şey satıyor)bilgisayarımda ısınma sorunu vardı temizlik + macun değişimi yaptı laptopuma 1 saat kadar sürdü işi orada beklerken izlememe izin verdi beklerken de bir çay ısmarladı. Bilgisayarı açtığımızda vasat olmuştu içi her yerde küçük vidalar vardı bunun öncesinde geçen sene başka bir bilgisayarcıya götürmüştüm deyim yerindeyse bilgisayarın içinden geçmiş küçük vida yerlerine büyük vida takmıştı bazı yerleri bantla tutturmuştu ve macunu değişmemişti galiba çünkü macun taş gibi olmuştu. Adam hemen fanları çıkartıp hava vurdu WD-40 ile yağladı sonrasında ızgaraları temizledi ardından hava girişlerini tinerle fırçaladı depodan yeni vidalar taktı çok iyi ilgilendi güler yüzlü bir adamdı 100 TL gibi bir ücret çıkardı bence sonuna kadar hak etti. Bilgisayarın fanları gece ufo gibiydi artık hiç ses yapmıyor bilgisayarda donmalar/kapanmalar vardı hepsi gitti ellerine sağlık adamın.

Hocam maalesef her bilgisayarcı öyle değil. Bizim bilgisayarında ısınma sorunu vardı götürdük. Neyse işte adam yaptı bizden kaç lira aldı hatırlamıyorum. Eve gittik bilgisayarı açtık ekranındaki renkler bir değişikti. Örneğin Gragas pembe gözüküyordu. Bizde dedik kapanmasından iyidir. 1 hafta sonra kapanmaya başladı. O günden beri işlerimi kendim yaparım.

Keşke her bilgisayarcı böyle olsaydı.

16 GB RAM bilgisayarı kastırıyor 8 GB RAM aldım.

Hocam eklemeyi unuttum bir tane fanın kablosu takılı değildi. Oyundaki sıcaklıklar 70-75 arası yaz ayı olduğu için normal.
Arkadaşlar komik birşeymi anlattım niye dalga geçiyorsunuz?

Forumda dengesiz çoluk çocuk çok takma sen güler onlar hayırlı uğurlu olsun 100 TL'de bu yaptığı işleme çok değil hakkını almış.

Bende ekran değişimi için dizüstü bilgisayarı götürdüm. Bilgisayarcı da ilçenin en eski, en köklü,en tanınan ve birçok kişinin ilk aklına gelen bilgisayarcı. Bilgisayarciligin a dan z ye tüm işlerini yaparlar. Neyse götürdüm ekran 300, işçilik 80 lira 3 gün sonra gel al dedi, tamam deyip bıraktım bilgisayarı. Ben 5 gün sonra gittim, ekran bulamadık, arıyoruz hala dediler ve o şekilde 3 hafta geçti. İşlerim çoğaldı, emanet bilgisayarla da isler zor yürüdüğünden, bilgisayarı geri aldım. Monitöre bağlayayım da işlerimi halledeyim dedim. Bilgisayarı açtım çalışıyor ama görüntü yok. Ekran kırık da olsa görüntü olması lazım. Ram den şüphelendim arka kapağı açtım ne göreyim, benim orijinal RAM i sök çin malı ram tak. Adam hırsızlığı bile beceremiyor, benim bilgisayardaki ram düşük voltaj (1.35 Volt), adam oraya normal ram takmış. Gittim geriye, direkt teknik servis kısmına daldım, baktım patronda içerde, çalışanlarda orada. Başlattım anlatmaya böyleyken böyle. Orijinal RAM in marka, model ve tüm özelliklerini verdim. Yarın akşama kadar sıfır açılmamış kutu faturalı RAM vereceksiniz yoksa veririm bilgisayarı polise şikayet ederim sizi dedim, siz uğraşırsınız, kimsede çıt yok, cevap beklemeden çıktım. Bilgisayarcının iş çevresi için kötü bir durum olacağını biliyorum. Bırakın ertesi gününü 2 saat geçmeden RAM tam istediğim gibi hazırlamışlar beni aradılar.

3 hafta boyunca yaşadıklarımı geçtim, size güvenip malını bırakan bir insana nasıl ihanet edip malını çalıyorsunuz, bu nasıl bir iğrençliktir.

Yeni konular

Geri
Yukarı