Amerika gerçekten sanıldığı gibi mi?

Sokaklar çok kötü, can ve mal güvenliği düşük. Nyce, hele Detroit Texas gibi yerlere gidersen silah taşıman çok iyi olur. Mesela örnek vereyim, dışarıdan İstanbul çok güzel, turistlerin olduğu, yüksek binaların lüks yaşamın olduğu yer gibi gözükür ama hal bu ki, gerçekler dolapderedir... Ankara önderdir, bu çoğu ülke için geçerli. Özellikle Brezilya, Venezuella gibi ülkelerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim yüksek PC hayalimizi bile rahat alıyorlardır kesin. Onların hayali Lamborghini iken.
1621970671385.png

Aynen altı üstü bir PC ne kadar pahalı olabilir ki? Bizde sadece ekran kartı 46K.

Her şeyin ne kadar ucuz ve insanların ne kadar iyi niyetli olduğunu... 1 birim paranın alım gücünün ne kadar fazla olduğunu... Vergilerini zamanında ödersen, kuruşu kuruşuna kadar geri alabildiğini... Evet hocam. Zamanı doğru kullanırlarsa zamanla anlayacaklar.
Gurbeti sanırım oranın filmlerinden görmüşsün dostum. Alım gücüne ve vergi meselesine bir şey demiyorum ama insanların iyi niyetini sorgulamak gerekiyor. Hiç kimse kendi memleketine birisinin gurbetçi olarak gelmesini istemez. Sen tanımadığın birisini misafir olarak ağırlar isen ona şüpheli yaklaşırsın, değil mi?

Büyüklerim buraya geldiği zaman zorluklar çekmiş, amcam Almanya'da aynı zorlukları çekiyor şimdi. 60'larda da aynıydı, şimdi de aynı; gurbette kimse elinde çiçek ile beklemeyecek.

Bizim yüksek PC hayalimizi bile rahat alıyorlardır kesin. Onların hayali Lamborghini iken.

Hiçbir Amerikalı gencin hayalinin Lamborghini olduğunu görmedim, nasıl ya diyebilirsin. Çünkü bu araçlar çok rahat alabileceği türden, ailesinin yanında yaşayıp çalışan bir genç bizim ömrümüz boyu çalışıp alamayacağımız aracı ayda 1300 Dolar taksit ile alabilir ve borcunu 160 ayda kapatabilir. Bak bunu asgari ücret ile çalışan birisini baz alarak söylüyorum, eğer mesleğini aldıysa zaten 60 ay yapıp 3000 öder geçer. Amerika'da doğan birisi hayata 1-0 önde başlar, çünkü 16 yaşına geldiğinde ilk aracını veya motorunu ailesi hediye eder, 18 yaşına geldiği zaman ise sevgilisi ile ayrı eve çıkar ve 19 yaşında hayatını tamamen kurabilir.

Gurbeti sanırım oranın filmlerinden görmüşsün dostum. Alım gücüne ve vergi meselesine bir şey demiyorum ama insanların iyi niyetini sorgulamak gerekiyor. Hiç kimse kendi memleketine birisinin gurbetçi olarak gelmesini istemez. Sen tanımadığın birisini misafir olarak ağırlar isen ona şüpheli yaklaşırsın, değil mi?

Büyüklerim buraya geldiği zaman zorluklar çekmiş, amcam Almanya'da aynı zorlukları çekiyor şimdi. 60'larda da aynıydı, şimdi de aynı; gurbette kimse elinde çiçek ile beklemeyecek.
Varsayımlar üzerine yorum yapmıyorum hocam. Deneyimin varsa buyur tartışalım. Almanya'dan bahsetmiyoruz. Amerika'dan bahsediyoruz.

Merhabalar. En büyük hayalim Amerika'da New York'a gitmekti. Ancak bugün 'sadece New York'luların olduğu' DC sunucusuna girdim. Sakın gelme, aç kalıyoruz, eğitim kötü vs. şeyler söylüyorlar. Bu: Fotoğrafı attı 'kötü olduğunu kanıtlamak için'. Siz ne düşünüyorsunuz? Kandırılıyor muyuz Google'deki fotoğraflarla?

Eki Görüntüle 1040834

0 para ile gidip Amerika'da aç kalan çok insan var.

Hiçbir Amerikalı gencin hayalinin Lamborghini olduğunu görmedim, nasıl ya diyebilirsin. Çünkü bu araçlar çok rahat alabileceği türden, ailesinin yanında yaşayıp çalışan bir genç bizim ömrümüz boyu çalışıp alamayacağımız aracı ayda 1300 Dolar taksit ile alabilir ve borcunu 160 ayda kapatabilir. Bak bunu asgari ücret ile çalışan birisini baz alarak söylüyorum, eğer mesleğini aldıysa zaten 60 ay yapıp 3000 öder geçer.
Evet, bizde o fiyata anca Duster alırız. Duster daha pahalı, birim olarak. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı