Amerika gerçekten sanıldığı gibi mi?

Geçen gün açıklamadılar mı, 1400 dolar yattı diye herkesin hesabına :D Dışarıya gidip, sizin de iyiliğinizi düşünen biri ancak dışarıyla alakalı olumlu yorum yapar.

Almanya'da tanıdıklarım var iş yok diyorlar :D Lokomatif ülkelerde durum çok iyi yorma kafanı.

Olaya çok hakim değilim fakat iş yerinde birlikte çalıştığım vatandaş pandemiden önce yalvar yakar ücretsiz izine çıkmak istedi ve yaklaşık olarak bir buçuk sene Amerika'ya çalışmak üzere gitti. Çalıştığı pozisyon normal bir otelde bellboy idi. Abartmıyorum bu süre zarfında Türkiye'ye geldikten sonra sıfır kilometre Leon aldı. Deyim yerindeyse köle gibi çalışıyorsunuz diyordu fakat aldığınız para sizi fazlası ile mutlu ve motive etmeye yetiyor dedi. Bir de sağlık sektörü ciddi problemli. Hasta olmamak gerekiyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olaya çok hakim değilim fakat iş yerinde birlikte çalıştığım vatandaş pandemiden önce yalvar yakar ücretsiz izine çıkmak istedi ve yaklaşık olarak bir buçuk sene Amerika'ya çalışmak üzere gitti. Çalıştığı pozisyon normal bir otelde bellboy idi. Abartmıyorum bu süre zarfında Türkiye'ye geldikten sonra sıfır kilometre Leon aldı. Deyim yerindeyse köle gibi çalışıyorsunuz diyordu fakat aldığınız para sizi fazlası ile mutlu ve motive etmeye yetiyor dedi. Bir de sağlık sektörü ciddi problemli. Hasta olmamak gerekiyormuş.
Bugün sesli sohbete gireyim dedim çok ırkçılar . Bu yüzden gelmemizi istemiyorlar . S** git dedi. 'losers' diye tag'da vermişlerdi eskiden. Cidden yazık. Kendileri zenci haberleri yok galiba.

Zenci olması biraz tuhaf, hem ırkçılığa uğradıklarını söylüyorlar hem de direkt ırkçılık yapıyorlar.
Benim başta belirttiğim söz hala geçerli, kimse kendi ülkesinde yabancı istemez. Misal Çinli birisi, yabancı ülkeden Çin'e gelmiş birisinden 2-2.5 kat daha az kazanıyor, çünkü yabancılar daha iş odaklı olabiliyor ve daha da suyu çıkarılabiliyor. Çinli birçok kişi de bu durumdan şikayetçi, sırf bu sebepten ötürü Çin hükümeti birçok yön izledi ve şu sıralar ırkçılık konusuna pek girmiyorlar.

Hakaret ediyormuş gibi geldi. O yüzden demiştim.

Bu biraz tetikleyici bir cümle.
Hocam ben server'a girerken de demiştim. Benim amacım burada arkadaş edinmek, belki gelme hayallerim ile iligili fikir sahibi olmaktı. Bugün sesliye gireyim dedim sonra, 'get out of here losers' dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı