Amerika ve Rusya ile ortaklık yapan bir ülke olsanız kaç kere düşünürdünüz?

Müslüman ülkeler dediğin ülkelerin çoğu fakir ülkeler. Petrol zenginleri ise Amerikan mandası altında. İran ise daha kendi cumhurbaşkanını bulamıyor. Rusya 2 senedir Kiev'e bile giremedi. Çin ise yerinde dursun. Cidden Çin'in ABD'yi geçmesini mi istiyorsunuz? Çin süper güç olursa ABD gibi karışmaz direkt her yere girer darma dağın eder. ABD yanında Avrupa var daha ne olsun zaten? Afrika ve birkaç fakir Arap ülkesi olmasın. Gerçi ABD'nin yanında Güney Kore, Japonya gibi ülkeler de varken kimse hayal kurmasın. Kimsenin yıkmaya gücü yetmez.

Ekonomi olarak güçsüzüz ama askeri olarak değil.
Rusya Kiev'e önlemsiz ve baştakiler sorumsuz olduğu için giremedi yoksa yeterli gücü vardı.
Çin ve Japonya teknolojisine bir şey denemez zaten.

Şu an Ukrayna bile başa çıkıyor bunlarla. ABD gelsin bakalım başa çıkabilir mi herhangi bir ülke?

Pardon Ukrayna başa çıkmaya çalışmıyor zaten Amerika cebelleşiyor şu an Ukrayna adına.

Ekonomi olarak güçsüzüz ama askeri olarak değil.
Rusya Kiev'e önlemsiz ve baştakiler sorumsuz olduğu için giremedi yoksa yeterli gücü vardı.
Çin ve Japonya teknolojisine bir şey denemez zaten.
Askeri olarak çok daha güçsüzüz ABD'den. Hem nitelik hem nicelik olarak öndeler. Rusya ne yapıyor 2 senedir eğlence için mi savaşıyor? İmkanları olsa hemen Kiev'e girerler rezil oldular 2 senedir.

Pardon Ukrayna başa çıkmaya çalışmıyor zaten Amerika cebelleşiyor şu an Ukrayna adına.
ABD'nin yaptığı tek şey kullanılmış top tüfeklerini hibe etmek.

Askeri olarak çok daha güçsüzüz ABD'den. Hem nitelik hem nicelik olarak öndeler. Rusya ne yapıyor 2 senedir eğlence için mi savaşıyor? İmkanları olsa hemen Kiev'e girerler rezil oldular 2 senedir?

ABD'nin yaptığı tek şey kullanılmış top tüfeklerini hibe etmek.

Dostum hiç Müslüman'lara gerek yok, Türkler birleşirse karada tek başlarına bile parçalarlar germenleri. Hele slavlar eklense gerisini sen düşün.

Ve ayrıca doğu dünyasının nüfusu batı dünyasının neredeyse 3 katı.

Dostum hiç Müslüman'lara gerek yok, Türkler birleşirse karada tek başlarına bile parçalarlar germenleri. Hele slavlar eklense gerisini sen düşün.

Ve ayrıca doğu dünyasının nüfusu batı dünyasının neredeyse 3 katı.
Batı dünyasının nükleer gücü de Doğu Dünyasının 30 katı. Artık nüfusun bir anlamı yok. Sadece tek bir bomba ile saniyede milyonlarca insan imha edilebilir.

Kendimizi büyük görmeye gerek yok. Çünkü öyle bir gücümüz yok. Önce ülkemizin sorunlarını çözelim süper güçlük eksik kalsın.

Batı dünyasının nükleer gücü de doğu dünyasının 30 katı. Artık nüfusun bir anlamı yok. Sadece tek bir bomba ile saniyede milyonlarca insan imha edilebilir.

Kendimizi büyük görmeye gerek yok. Çünkü öyle bir gücümüz yok. Önce ülkemizin sorunlarını çözelim süper güçlük eksik kalsın.

Nükleer derken Kazakistan, Rusya ve çekik gözlüleri yine unuttun galiba.

Ve ekonomimiz, birlik durumumuz, kısmen ordu teknolojimiz berbat farkındayım.

Çin süper güç olursa ABD gibi karışmaz direkt her yere girer darma dağın eder.
Havaya 2 el ateş etseniz belki kuş falan vururdunuz ama bu argüman hiç bir yeri tutturamamış. Çin hükümetinin "her yeri darmadağın edecegi" fikri nereden oluştu? Hadi bunu geçtim, velev ki -ne demek istendi bilmiyorum ama- "darmadağın" etsin, ABD'nin geride kalır yanı var mı? Kıtalararası boyutta ülkelerin bağımsızlığına kasteden ve bunu alenen yapan bir devletten söz ediyoruz.

Bütün bunların yanında Çin zaten süper güç. GSYİH'da ABD'yi sollamış vaziyette ve önümüzdeki dönemlerde de baskınlığını ortaya koyacaktır. Her türlü avantaja sahipler. ABD'nin tahtı sallantıda.

Havaya 2 el ateş etseniz belki kuş falan vururdunuz ama bu argüman hiç bir yeri tutturamamış. Çin hükümetinin "her yeri darmadağın edecegi" fikri nereden oluştu? Hadi bunu geçtim, velev ki -ne demek istendi bilmiyorum ama- "darmadağın" etsin, ABD'nin geride kalır yanı var mı? Kıtalararası boyutta ülkelerin bağımsızlığına kasteden ve bunu alenen yapan bir devletten söz ediyoruz.

Bütün bunların yanında Çin zaten süper güç. GSYİH'da ABD'yi sollamış vaziyette ve önümüzdeki dönemlerde de baskınlığını ortaya koyacaktır. Her türlü avantaja sahipler. ABD'nin tahtı sallantıda.
Komünist düşünceyi araştırın. Ayrıca Çin ve hatta genel Asya tarihini de. Bu adamlar dışarıdan göründükleri gibi kesinlikle değiller. Komünizm dünyaya hakim olursa o zaman vay halimize.
ABD'nin bağımsızlığına kastettiği ülkeler "Afganistan-Irak" Gibi dünya ve bölge barışı için bağımsızlığına kast edilmesi gereken ülkeler. Çin şu anda ABD'yi geçmiş değil. Ama hızlı yükseldiği doğru. Ben de bu yükselmeye karşı ABD'nin tarafında olduğunu belirttim zaten.

Geri
Yukarı