Amerika'da üniversite okumak için ne gerekiyor?

Tamam kral eyvallah.
Türkiye'den ABD'ye üniversite okumak için gitmek isteyen birisi için faydalı olabilecek birkaç önemli site ve kaynak şunlardır:

1. EducationUSA: ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen bu site, ABD'de üniversite eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere yönelik rehberlik hizmetleri sunar. Eğitim seçenekleri, başvuru süreci, finansal destek ve vize bilgileri gibi konularda kapsamlı bilgiler sağlar.
- EducationUSA

2. College Board: SAT sınavını düzenleyen kuruluş olan College Board'un web sitesi, üniversite arama, başvuru süreçleri ve burs imkanları hakkında bilgi sunar.
- College Board

3. Common Application: Birçok ABD üniversitesine tek bir başvuru formu ile başvurmanızı sağlayan bu platform, başvuru sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır.
- Common App

4. Fulbright Türkiye: Fulbright Programı, Türk öğrencilerin ABD'de eğitim alması için burs imkanları sunar. Bu site üzerinden burs programları, başvuru süreçleri ve diğer fırsatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.
- Fulbright Türkiye

5. Peterson's: Üniversite ve lisansüstü programları arama, test hazırlığı ve burslar hakkında bilgi sağlayan kapsamlı bir kaynaktır.
- Peterson's

6. Study in the USA: ABD'deki üniversiteler, dil okulları ve diğer eğitim kurumları hakkında bilgi sunan bu site, aynı zamanda öğrenci yaşamı ve vize süreçleri gibi konularda da rehberlik eder.
- Study in the USA

7. International Student: Uluslararası öğrenciler için burslar, vize bilgileri, sigorta ve üniversite rehberliği gibi konularda yardımcı olur.
- International Student

Bu siteler, ABD'de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için kapsamlı bilgiler sunar ve başvuru süreçlerini daha anlaşılır hale getirir. Ayrıca, başv

Peki bu sat sınavı YKS gibi bir şey mi yani YKS için çalışırsam sat için olur mu konuları aynı mu?
YKS daha zor sayılır SAT daha kolay.

Ama istersen YKS çalışıp SAT sınavınada girebilirsin yani her ikisinede ben öyle yapacağım fakat eğer YKS çalışırsanda AP sınavını düşün derim baya katkısı olabilir kabulde olmasada üniversite yıllarında olur.

Ayrıca AP sınavı gideceksen yazılımla alakalı kendini geliştirmeni öneririm ben yazılımı unutup demiştim benim düşündüğüm bölüm fizik olduğu için karıştırdım.

Parayla ama güzel üniversitelerde genel ölçüde bursu veriyorlar.

Aksine en önemli kabul ettikleri şey OBP hocam bir site vardı hangi kriterlere dikkat ettikleri yazıyordu genel ölçüde OBP önemli sayılıyor ama SAT ACT önem veren üniversitelerde var tabiki.

Keşke OBP güzel olsaydıda bende şu YKS ile uğraşmadan gitseydim. ☹️
Burda dediğin obp puanım yüksek olsa demişsin 70 indemi altında ortalaman ?

60 65 olması lazım pek sevmiyorum liseyi bittide kurtuldum.

Ne demessin bu son sene bende kurtulacağım.

YKS daha zor sayılır SAT daha kolay.

Ama istersen YKS çalışıp SAT sınavınada girebilirsin yani her ikisinede ben öyle yapacağım fakat eğer YKS çalışırsanda AP sınavını düşün derim baya katkısı olabilir kabulde olmasada üniversite yıllarında olur.

Ayrıca AP sınavı gideceksen yazılımla alakalı kendini geliştirmeni öneririm ben yazılımı unutup demiştim benim düşündüğüm bölüm fizik olduğu için karıştırdım.

Ap sınavı ne oluyor o daha mı iyi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı