Amerika'dan 1400 $ laptop tavsiyesi

Bütçe
1400$
Ekşi'de Acer yorumlarına biraz baktım da herkes uzak durun, bulaşmayın, servisi rezalet gibi yorumlar yapmış. O yüzden tedirgin oldum biraz. Özellikler gerçekten çok tatmin edici dediğiniz gibi. Acer deneyimi olan arkadaşlar da umarım görür konuyu da yorum yapar, kafamda daha netleşmiş olur. Teşekkürler herkese.
Hocam biz onlara ''ekşici'' diyoruz. İnternette özellikle ekşi gibi bir yere danışarak iş yaparsınız. Burdaki arkadaşlar size güzel öneriler vermişler. Ayrıca attığınız laptopta gayet güzeldir.

MSI uluslararası garanti sunuyor mu ve servisi iyi midir?
Türkiye servisini bilemeyeceğim, uzun zamandır ürün de göndermedim yorumlarını da okumadım. Normal süre dahilinde uluslararası garanti hizmeti olması lazım.

Bölüm 2: Küresel Seyahat Performans Güvencesi (Garanti yalnızca MSI Dizüstü Bilgisayar içindir)​

2.1 Küresel seyahat performansı güvencesinin anlamı​

Küresel seyahat performansı güvencesi, MSI ürününü satın alan müşteri tarafından uygulanabilen çok uluslu profesyonel bir hizmettir. Küresel seyahat performansı güvencesi hakkı, Ürünün teknik destek hizmetini dünya çapında MSI tarafından belirlenen küresel seyahat performansı güvencesi hizmet merkezlerinde alabileceğiniz anlamına gelir, aksi takdirde yalnızca aşağıdaki müşteri hizmetleri merkezinden teknik destek ve satış sonrası hizmet alabilirsiniz. Ürünü satın aldığınız ülke.

2.2 Küresel seyahat performansı güvencesinin geçerli kapsamı​

Garanti süresi sınırı dahilinde ve kullanım kılavuzuna göre normal kullanımda, aşağıdaki donanım işlevi arızalarına maruz kalan müşteri ücretsiz bakım hakkına sahiptir (bakım servisi ve parçaların değiştirilmesi dahil):
  • Ürün gövdesi, diğer bileşeni ve eki hariç tutun
  • Küresel seyahat performansı güvencesi, yalnızca Ürünü ilk satın aldığınız ülkede olmayan bir MSI tarafından yetkilendirilmiş "Küresel seyahat performansı güvencesi" servis merkezine gönderdiğinizde geçerlidir. MSI global servis merkezlerinin olmadığı bir bölgeye seyahat ediyorsanız, Ürünü size en yakın global servis merkezine gönderebilirsiniz (nakliye ücretlerinden sorumlu gönderici).

2.3 Küresel seyahat performansı güvencesi için onarım tamamlanma süresi:​

Ürün onarım için yetkili servis merkezine gönderildikten sonra, Üründeki sorunlara ve çeşitli servis merkezlerinde yedek parçaların bulunmasına bağlı olarak onarımın tamamlanma süresi değişebilir. Servis merkezi, onarım için ürünün olası onarım tamamlanma süresini size bildirecektir.

2.4 Küresel seyahat performansı güvencesinin sınırlamaları​

Küresel seyahat performansı güvencesi kapsamına girmeyen aşağıdaki durumlardan herhangi biri meydana gelirse, Şirket bakım hizmeti vermeyi reddedebilir veya üniteyi tamire gönderdikten sonra ilgili bakım ücretlerini ödemenizi isteyebilir:

• Birimi onarıma gönderdikten sonra "Küresel seyahat performansı güvence Sertifikasını" sunamazsınız;
  • Ürün kapağındaki herhangi bir hasar ve sıyrık;
  • Küresel seyahat performansı güvencesi, klavyelerin değiştirilmesini sağlamaz, bu nedenle servis merkezinden satın almanız gerekir;
  • Garanti kartı değiştirilmiş veya tarihinin tanınması zor;
  • Ürün, Şirketin yetkili bir distribütöründen veya yasadışı kaynaklardan edinilmemiştir;
  • Ürünün tüm birimi veya parçaları garanti süresinin ötesine geçti;
  • Kullanım kılavuzunda belirtilen düzenlemelere uyulmamasından veya yanlış ambalajlama, depolama ve kullanımdan kaynaklanan herhangi bir arıza veya hasar;
  • Servis merkezleri veya MSI tarafından yetkilendirilmemiş personel tarafından gerçekleştirilen kurulum, onarım, modifikasyon veya sökme işleminden (kırılma işareti, ürün uygunluk etiketinde hasar veya kayıp) kaynaklanan herhangi bir arıza veya hasar;
  • MSI'ın orijinal fabrikası tarafından onaylanmamış parçaların kullanımından kaynaklanan herhangi bir ürün arızası veya hasarı;
  • Eksiksiz bir birime yapıştırılan seri numarası veya parçalar bozuk, kusurlu veya ana bilgisayar ile taksitli;
  • Tesadüfi faktörler veya insan yapımı nedenlerden kaynaklanan herhangi bir arıza veya hasar (bilgisayar virüsü, hareket, sıkıştırma, çizilme (kazıma), çarpma, çarpma, yüksek sıcaklık, yüksek nem, su girişi ve ayrıca uygulanamayan voltaj kullanımı dahil değildir. fabrika bataryası ve transformatör, leke, korozyon vb.);
  • Korsan yazılım kullanımından kaynaklanan herhangi bir arıza veya hasar;
  • LCD ekran yüzeyinde herhangi bir sıyrık (çizik), sıvı sızıntısı, çatlak vb.
  • Doğal afetler ve insan felaketlerinin neden olduğu herhangi bir arıza veya hasar (deprem, yangın, isyan vb.).

2.6 Ücretli bakım için dikkat edilecek noktalar​

• Bakım ücretleri, parça, servis ve nakliye ücretlerini içerir.
  • Döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve parçaların çeşitli fiyatları gibi faktörler nedeniyle, bakım ücretleri, orijinal satın alma yerindekilerden biraz farklı olabilir.
  • Yerel servis merkeziniz, onarımdan önce ilk olarak sizinle iletişime geçerek olası bakım ücretlerini size bildirecek ve bakımı gerçekleştirmek için ödeme yapmayı kabul edip etmediğinizi soracaktır.
  • Bakım ücretlerinin ödenmesi için para birimi ve sınırlamalar servis merkezi tarafından belirlenir.
  • Servis merkezi, Ürünün onarım için bir ödeme gerektirdiğine karar verdiğinde, ancak bakımı yaparsanız, ürünü onarım için orijinal bakım merkezinden almanız gerekir ve servis merkezi ürünün güvenliğini ve nakliyesini üstlenmez.
  • Ücretli bakımdaki parçalar için üç aylık garanti verilecektir.

MSI resmi sitesine göre cihazın garanti süresi boyunca uluslararası servis kapsamında olduğunu görebiliyoruz.
Garanti süresi sınırı dahilinde ve kullanım kılavuzuna göre normal kullanımda, aşağıdaki donanım işlevi arızalarına maruz kalan müşteri ücretsiz bakım hakkına sahiptir (bakım servisi ve parçaların değiştirilmesi dahil):
Bu modelde ısınma sorunu olduğunu okumuştum, siz kullanıyor musunuz bu laptopu?
Isınmayla ilgili kötü gözükmüyor. Özellikle aşırı ısınan Intel işlemciyi, Intel için gayet kabul edilebilir aralıklarda tutabiliyor yük altında.

MSI GF65 Thin Noise and Temperatures​

Another problem with the new Intel processor is that it runs pretty hot. It's not very friendly with thin chassis. The MSI GF65 Thin ran the games without throttling or very little throttling, but if I were to give some advice, it could use a laptop cooling solution, something like we mentioned earlier in the article.
Temperatures: most of the time, the processor runs in the 80-85C range, but in demanding scenes, which require more tasks from the processor, it can jump 90C. The graphics card is in the 70-80C range, but in some places it reaches 85C.
In Blender, for example, we have the following temperatures: 86C processor, 80C for the graphics card, 54W processor consumption (!!), and 80W for the graphics card.

1621708367200.png

Kendiniz inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam, ben bahsi geçen ürünlerden bazılarını inceledim. Predator Helios kasa olarak cidden sağlamdı. Fiyat bandındaki ROG ve GL serilerinden daha sağlamdı ama sağlam olduğu için donanımı kısıktı. Kasa kalitesi olarak MSI'ın GP66 kasasına kafa tutuyordu. GF ise giriş seviyesi bir seri. Cidden aralarında kalite olarak fark var. Markaya değil, modele bakılmalı bu durumda. Benim önerim HP'den özelleştirerek bütçenize uygunu alabiliyordunuz sanırım, onlardan almanız. Hem onlarda MUX da var sanırım.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, çok büyük ihtimal ilk linkteki acer helios predator'ü getirteceğim, acer global garantide sorun yaşamam umarım. yeni tavsiyelere açığım bu arada up.

Acer Predator alınabilir ama MSI'lar alınmaz (atılanlar). MSI'ın GF serisi kasaları giriş seviyesi kasalar, MSI adından para kazanan laptoplar o atılan MSI'lar.

Ben de yurt dışından laptop almak istiyorum, amazon veya herhangi başka bir siteden tavsiyesi olan var mı? Benim de şuan favorim bu arkadaşımızın attığı laptop ama alternatif önerilere açığım.

Ben de yurt dışından laptop almak istiyorum, amazon veya herhangi başka bir siteden tavsiyesi olan var mı? Benim de şuan favorim bu arkadaşımızın attığı laptop ama alternatif önerilere açığım.
bestbuy ve newegg iyidir hocam amazon'a alternatif olarak. ikisi de baya büyük ve güvenilir firma.

bu omen'ler de çok önerilenler arasında, özellikler acer ile aynı. ben de bu ikisinden birini alacağım.

Geri
Yukarı