Annem Almanya'da beni yanına nasıl alabilir?

Acaba vatandaşlık alma süresi ne kadardır ya da alabilir mi?
İnternetten baktığım kadarıyla 4 yıl oturma izni sonrası vatandaşlık başvurusu yapabiliyor annen ama öyle olsa bile vatandaşlık sana verilmeyecektir diye düşünüyorum. Almanya'da doğsan tamam ama Türkiye'de doğmuşsun ve ebeveynin hali hazırda vatandaş değil.
@Tolga23 evet, hatta %95 eminim ki vatandaşlık alamayacaksın. Oturma izni bile alamazsın.

İnternetten baktığım kadarıyla 4 yıl oturma izni sonrası vatandaşlık başvurusu yapabiliyor annen ama öyle olsa bile vatandaşlık sana verilmeyecektir diye düşünüyorum. Almanya'da doğsan tamam ama Türkiye'de doğmuşsun ve ebeveynin halihazırda vatandaş değil.

Annemin yanında oturma izni alamaz mıyım yani.

Merhaba A1 Almanca kursuna gitmeniz gerekli. Aynı şekilde annenizin de A1 kursuna gidip Almanca'dan belirli bir puanı almanız gerek. Aile birleşimi sayesinde gidebilirsiniz.

Çok soru soruyorum fakat süreli vizenin süresi ne kadar acaba bir bilginiz var mı?
Yeşil pasaportun yoksa genel olarak en fazla 90 gün. Eğer 90 günden fazla kalmak istersen Ulusal Vize başvurusu yapman gerek. Onu da sana vermezler muhtemelen. Yeşil pasaportun varsa vizeyle uğraşmadan 90 günlüğüne gidebilirsin.
Merhaba A1 Almanca kursuna gitmeniz gerekli. Aynı şekilde annenizin de A1 kursuna gidip Almanca'dan belirli bir puanı almanız gerek. Aile birleşimi sayesinde gidebilirsiniz.
16'yı geçkin olduğunda C1 seviyesi Almanca gerekiyor.

Geri
Yukarı