Amerika'ya Gidebilmek İçin YKS'de Kaç Puan Yapmam Lazım?

Merhaba arkadaşlar. Benim hedefim Türkiye'de bir okul değil, Amerika veya Kanada'da bir okul. İngilizce konuşulan farklı bir ülke de olabilir. İngilizcemin yeterli olduğunu, sermayemin yeterli olduğunu düşünürsek, YKS'de kaç puan lazım? Süreç nasıl işliyor, bilgilendirirseniz sevinirim.

Farklı sınav yapıyorlar diye biliyorum.

Merhaba arkadaşlar. Benim hedefim Türkiye'de bir okul değil, Amerika veya Kanada'da bir okul. İngilizce konuşulan farklı bir ülke de olabilir. İngilizcemin yeterli olduğunu, sermayemin yeterli olduğunu düşünürsek, YKS'de kaç puan lazım? Süreç nasıl işliyor, bilgilendirirseniz sevinirim.

Türkiye de okul okuyup yüksek lisans olarak gidebilirsiniz diğer türlü çok zor.

Para lazım. Üstün zekalı değilsen veya mükemmel bir öğrenci değilsen. Örneğin şu Harvard'a kabul alan kız. Üstüne de sınav vermelisin dil seviyeni göstermek için mesela IELTS. IELTS Kanada resmi sitesinde isteniyor.
WCEP ile olan bazı deneyimlerim var onları anlattığım bir yazı hazırlayabilirim fakat şu an yapar mıyım bilemedim. Bu arada WCEP lise 11 veya 12'yi Kanada'da falan okutan bir organizasyon.

Eğer amacınız sadece yurt dışına gitmekse ve paranız varsa direkt araştırarak kanada'dan bir dil okulu bulun bu sayede vize alabilir ve gidebilirsiniz. Sonra eğer arzu ederseniz oturum hakkı alabilirsiniz. Ama bildiğim kadarıyla kanada dil okuluyla gidenlere çalışma hakkı vermiyor yani oraya gidince tamamen sermayeden yemek durumundasınız.

Tavsiyemse Avustralya olacaktır çünkü oraya dil okuluyla gitmek çok çok kolay hatta en kolay ülke diyebilirim. Dil okulu okuyanlara tam zamanlı çalışma hakkı veriliyor ve vize için banka hesabınızda sadece 10-15 bin Avustralya Doları göstermeniz yetiyor.

Yurt dışındaki bazı okullar için sınava girmenize gerek yok. Yurt dışından gideceğiniz için eğitim ücretini veriyorsunuz. YKS'den derece yaptığınızda bile Amerika'daki veya Kanada'daki bir okulu tercih edemezsiniz. Yalnızca Kıbrıs'daki okulları tercih edebiliyorsunuz.

Ya yüksek miktarda $ ya da çok iyi öğenci olmak lazım ve sadece YKS değil üniversitelerin özel sınavları var para varsa o sınav zaten otomatik olunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı