YKS'de 400 puan için çalışma programı

alone1man

Decapat
Daha fazla  
Hukuk için en az 400 puan şart. Eşit ağırlık öğrencisiyim son senem lisede ve acil bir düzene ihtiyacım var. Kendi oluşturduğum çalışma programına göre günlük 150 soru çözmem yeterli olur mu? Elbette zaman içerisinde artacak fakat başlangıç için yeterli midir? Sivas'ta açılırsa Sivas'ta yoksa komşu illerde hukuk istiyorum, hedefim hukuk ne aşağısı ne yukarısı. Bilgilerinize muhtacım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam matematik kasan birisi edebiyat falan çözmeden girebiliyordu hukuk'a. Yani buradan matematiğin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Ben matematik ve geometri ağırlıklı çalışmanızı tavsiye edebilirim.

Aylık ya da haftalık program yapıp şu hafta şu konuları çalışıp testlerini çözeceğim gibi bir şey yapabilirsiniz.

Soru bazlı değilde başlangıçta konuyu anlama taraftarıyım ben.
Son 2-3 ayda ise çoğunlukla deneme çözerek gidin. Eksiklerinizi görüp onları tamamlama şansı bulursunuz.

100 puan kendisi veriyor. 40 puan okuldan alırsın herhalde. TYT Türkçede 35 net yapsan 46,2 puan. Sosyal'de 15 net yapsan 20,4 puan. AYT Edebiyatta 20 yapsan 60 puan. Kalan 16 sorudan 10 tane yapsan 30 puan. AYT Matematikte 22 yapsan 66 puan. TYT Matematikte 25 yapsan 33 puan. Fende 5 yapsan 6,8 puan. Etti 402,4 puan. Standart sapma ile değişir. Zaten AYT Edebiyat kısmı tam 3 puan değil.

Çoğunda soruların yarısından biraz fazla yapman yetiyor. Okuldan muhtemelen 40'dan fazla alıyorsundur zaten.

Günde 150 ile başlamayın. 1 haftada çökersiniz. Sıfırdan alın. 50 ile başlayın. 1 hafta sonra 100'e çekin.

30 paragraf, 30 problem çözün. Geometri ve fen de çalışın. Size fark arttırır o konular. Başarılar diliyorum.

Hocam dershaneye gidiyorum bu ikinci senem gittiğim yerde. Orada zaten 0'dan TYT AYT ile başladık konu eksiklerimin çoğunu orada hallediyorum hocalarımın benim kapasiteme göre 300 sorunun bile az olduğunu söylüyorlar 2 hafta zaman kaybedebilirim 50- 100 soru ile.
100 puan kendisi veriyor. 40 puan okuldan alırsın herhalde. TYT türkçede 35 net yapsan 46, 2 puan. Sosyal'de 15 net yapsan 20, 4 puan. AYT edebiyatta 20 yapsan 60 puan. Kalan 16 sorudan 10 tane yapsan 30 puan. AYT matematikte 22 yapsan 66 puan. TYT matematikte 25 yapsan 33 puan. Fende 5 yapsan 6, 8 puan. Etti 402, 4 puan. Standart sapma ile değişir. Zaten AYT edebiyat kısmı tam 3 puan değil.

Çoğunda soruların yarısından biraz fazla yapman yetiyor. Okuldan muhtemelen 40'dan fazla alıyorsundur zaten.

Hocam bu sene eğer 12. sınıftan 90 puan ortalama alırsam diploma notum 70 oluyor ne kadar puan verir?

Günde şu kadar soru çözeceğim demek yerine çözebildiğin kadar çözmen senin için daha avantajlı olur.
Günde anlamayarak 150 soru çözeceğine anlayarak 10 soru çözsen daha iyi olur.

Hocam dershaneye gidiyorum bu ikinci senem gittiğim yerde. Orada zaten 0'dan TYT AYT ile başladık konu eksiklerimin çoğunu orada hallediyorum hocalarımın benim kapasiteme göre 300 sorunun bile az olduğunu söylüyorlar 2 hafta zaman kaybedebilirim 50- 100 soru ile.
Ben de dershaneye gidiyorum. Ben doğrudan 200 soru ile başladım ve 4 günde çöktüm. Siz iki yıldır gidiyorsanız belki alışık olabilirsiniz. 150 ile başlayın o zaman.

Bu arada hangi dershaneye gidiyorsunuz?

Kişiye göre değişir çalışma düzeni, mutlaka rutin oluşturun, günlük 20 problem ve 20 paragraf gibi, AYT matematiğe önem verin zamanı gelince. Ayrıca yeni sistemde puan değil sıralama önemli, güzel bir devlet Üniversitesi istiyorsanız ilk 10 bine girmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı