Amerika'ya Gidebilmek İçin YKS'de Kaç Puan Yapmam Lazım?

1m$ vizesi değil de eğer önceki notlarına ve devamsızlık fazla mı diye o sorun değildir umarım ve 200$ diyorsunuzda yine size 2-3K dolar patlar yani burslu ise oranın okulu galiba burslu iPad falan veriyordu onun gibi ve yemek ama burs olursa onun için konsolosluk git oradaki üniversiteler hakında bilgi verir eğer harvard üniversitesi gibi istemiyorsanız daha kolay olur.

200k düzenlemediniz bende 200 zanettim burslu ise 2000 dolar yeter 1.5 2 ay değilse yılda 35k dolar bu benim tahminim kesin bilgi değildir.

1m$ vizesi değil de eğer önceki notlarına ve devamsızlık fazla mı diye o sorun değildir umarım ve 200$ diyorsunuzda yine size 2-3K dolar patlar yani burslu ise oranın okulu galiba burslu iPad falan veriyordu onun gibi ve yemek ama burs olursa onun için konsolosluk git oradaki üniversiteler hakında bilgi verir eğer harvard üniversitesi gibi istemiyorsanız daha kolay olur.

200k düzenlemediniz bende 200 zanettim burslu ise 2000 dolar yeter 1.5 2 ay değilse yılda 35k dolar bu benim tahminim kesin bilgi değildir.

Konu sahibi şunu demiş istediği şey tam olarak şu maddi yönden bir sinirim kisitlamam olmaz ise YKS'de puan yaparak veya herhangi bir şekilde öğrenci olarak nasıl gidebilirim üniversiteyi orada okumak için bu şekilde anladım ben yapacağı masrafı sormuyor yani onu oda hesaplar zaten 😂

Hocam arkadaslarinda dediği gibi basvurularini okulların kendi sitesinden yapıyorsunuz diye biliyorum bazi okullarda yetenege göre alıyor veya zekaya göre galiba ama her türlü para aliyorlar diye biliyorum yüklü miktarda ama ne kadar yeterli gelir orasini kestiremedim deneyimi olan birileri varsa daha iyi yardımcı olabilir.

Gidecegin sehirin yasam pahaliligina gore giderlerini ve okulun ucretini (Tuition) karsilayabiliyorsan. Okula basvurursun kabul ederse ogrenci vizeni alir gidersin. Gidecegin yere gore degisir ne kadar harcayacagin New York'ta okuyan biriyle, Kansas'ta okuyan birinin yasam giderleri ve okul ucretleri cok degisir mesela. Bir IELTS sinavina gir oradan anlarsin ingilizcen yeterli mi degil mi.

Gidecegin sehirin yasam pahaliligina gore giderlerini ve okulun ucretini (Tuition) karsilayabiliyorsan. Okula basvurursun kabul ederse ogrenci vizeni alir gidersin. Gidecegin yere gore degisir ne kadar harcayacagin New York'ta okuyan biriyle, Kansas'ta okuyan birinin yasam giderleri ve okul ucretleri cok degisir mesela. Bir IELTS sinavina gir oradan anlarsin ingilizcen yeterli mi degil mi.

Anladım hocam, İngilizcem şuan orada yaşamak için kesinlikle yeterli değil. Geliştireceğim, daha 10. sınıfa geçtim. Okula başvururken tam olarak neye bakıyorlar?

Yurtdışında gitmek istediğiniz üniversiteye ve bölüme bağlı. Çok üstün bir üniversiteye burslu girmek istiyorsanız genel olarak süreç şu şekilde işliyor:
Dil sınavı
Sat sınavı
Bu iki aşamayı geçemeyen direk eleniyor, sonrasında ise başvurunuz inceleniyor. Bu tarz çok iyi üniversitelerde ya çok üstün zekalı olmanız lazım, ya da uluslararası proje yarışmaları, bilim olimpiyatları tarzı şeylerde elle tutulur bir başarınız olması lazım şansınızın olması için. Burssuz yani ücretli programlar da çok üstün üniversitelerde yine hemen hemen aynı, çok az daha başarılı olursanız burssuz programa yönlendirilirsiniz ancak çoğu üniversite Türkiyedeki ortalama bir ailenin ödeyebileceği miktardan daha pahalı. Çok yüksek olmayan ortalama üniversiteler için ise lise başarısı oldukça önemli bir kriter diye biliyorum çok emin değilim.

Merhaba arkadaşlar. Benim hedefim Türkiye'de bir okul değil, Amerika veya Kanada'da bir okul. İngilizce konuşulan farklı bir ülke de olabilir. İngilizcemin yeterli olduğunu, sermayemin yeterli olduğunu düşünürsek, YKS'de kaç puan lazım? Süreç nasıl işliyor, bilgilendirirseniz sevinirim.

Kardeşim dalga geçmek gibi olmasın ama vasıflı bir insansan gidip bir şeyler yaparsın daha yaşında küçük bence direk gitmeden önce çeşitli programlar oluyor Erasmus vs sana tavsiyem dil okuluyla gitmen bence bu kararı vermeden önce böyle bir şeye kayıt ol git bir gör ondan sonra net karar verir gidersin. Ben karar verip giden sonra da geri dönen çok gördüm.

ABD için Scholastic Aptitude Test (SAT) veya ACT (Açılımını bilmiyorum.) adındaki sınavlara girmeniz gerekiyor ve YKS'den daha zor olan kısımları da var (Örneğin SAT'de hesap makinesi kullanılan kısımlar, muhakeme bilgisi...) ama IB veya AP dersleri aldıysanız işiniz belki biraz daha kolaylaşabilir. Bu açıdan YKS'den daha fazla çalışmanız şart. Ayrıca kabul puanlaması yapılırken iyi bir burs da almak istiyorsanız katıldığınız okul dışı ve okul içi sosyal aktiviteler, gönüllü projeler, spor lisansı ve takım kaptanlığı yapmak gibi etkinlikler önem arz ediyor. IB veya AP mezunuysanız (AP dışarıdan hazırlanıp girilebilir.) aldığınız dersleri girdiğiniz üniversiteye bağlı olarak saydırıp o derslerden muaf olma şansınız bile var ki bu sayede 1. sınıfı okumadan başlayanlar da vardı diye hatırlıyorum. Bunun dışında tabii ki CV, referans mektubu, başvuru formu vb. şeyleri her üniversite ister. İhtiyacınıza fayda sağlamak adına bir platform atacağım birazdan.

Buradan yurt dışında eğitim almayı düşünenler için gerçekten harika bilgiler olacak. Gördüğünüz fiyat tüm özellikleri açmak içindir. Ücretsiz olan kısımları da var.
ABD için Scholastic Aptitude Test (SAT) veya ACT (Açılımını bilmiyorum.) adındaki sınavlara girmeniz gerekiyor ve YKS'den daha zor olan kısımları da var (Örneğin SAT'de hesap makinesi kullanılan kısımlar, muhakeme bilgisi...) ama IB veya AP dersleri aldıysanız işiniz belki biraz daha kolaylaşabilir. Bu açıdan YKS'den daha fazla çalışmanız şart. Ayrıca kabul puanlaması yapılırken iyi bir burs da almak istiyorsanız katıldığınız okul dışı ve okul içi sosyal aktiviteler, gönüllü projeler, spor lisansı ve takım kaptanlığı yapmak gibi etkinlikler önem arz ediyor. IB veya AP mezunuysanız (AP dışarıdan hazırlanıp girilebilir.) aldığınız dersleri girdiğiniz üniversiteye bağlı olarak saydırıp o derslerden muaf olma şansınız bile var ki bu sayede 1. sınıfı okumadan başlayanlar da vardı diye hatırlıyorum. Bunun dışında tabii ki CV, referans mektubu, başvuru formu vb. şeyleri her üniversite ister. İhtiyacınıza fayda sağlamak adına bir platform atacağım birazdan.
Dediğim platform bu, buradan ihtiyaçlarınıza, çeşitleri eğitimlere, konuşma kulüplerine vb. ulaşabilirsiniz. Gördüğünüz fiyat tüm özellikleri açmak içindir. Ücretsiz olan kısımları da mevcut.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı